kamera

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Kamera będzie podglądała konińską kamienicę Esse

2024-06-04 22:54

Monitoring w Koninie cały czas rozwija swoje skrzydła. Tam, gdzie jest taka potrzeba, instalowane są kamery. Wszystko po to, aby było bezpiecznie.

Nowa kamera, śledząca sypiącą się kamienicę Esse pojawi na budynku konińskiego MTBS-u. Ma ona również pokazywać zamkniętą część ulicy Staszica. Jak się okazuje w tym miejscu, nie jest bezpiecznie.

Mieliśmy tam niedawno pożar, najprawdopodobniej z podpalenia, mieliśmy atak na funkcjonariusza policji. To wszystko się składa na to, że ta przestrzeń powinna być obserwowana, chociażby z punktu widzenia, bezpieczeństwa publicznego.

Powiedział nam Paweł Figurski, kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Koninie i dodał, że niebezpieczeństwo w tym miejscu stwarza również sama kamienica. Mieszkańcy często, łamią tu, przepisy, narażając siebie na utratę zdrowia.

Są postawione pewne zapory, aby uniemożliwić poruszanie się osób pieszych, ale też samochodów, w tej przestrzeni. No wynika to z niebezpieczeństwa, że można naprawdę zostać uderzonym przez odpadający odłamek z tej kamienicy. Nadal mieszkańcy przestawiają te bariery, przechodzą tamtędy.

Jak udało nam się ustalić, kamera zostanie zamontowana jeszcze w tym tygodniu.