przedszkole

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Drzwi otwarte w przedszkolu specjalnym w Koninie

2023-03-09 23:07

Rusza rekrutacja do Przedszkola Specjalnego Małpi Gaj w Koninie. To jedyne przedszkole specjalne w mieście prowadzone metodą M. Montessori. Czesne w placówce ma wynosić tylko 100 zł, a do tej kwoty należy doliczyć jedynie pieniądze na jedzenie dla dzieci.

Jest szansa, ze już niedługo 25 dzieci niepełnosprawnych, znajdzie opiekę w specjalnym przedszkolu w Koninie. Placówka ma być prowadzona metodą Montessori. Pełny rozwój dziecka w jego własnym tempie oraz jego samodzielność, to podstawowe założenia działania.

Dzieci są przyjmowane w wieku od dwóch i pół do siedmiu lat. Przyjmujemy dzieci tutaj z niepełnosprawnością ruchową, niepełnosprawnością sprzężoną, dzieci z autyzmem, ale także nie zamykamy się na dzieci pod opieką hospicyjną. Kompletnie nie zamykamy się na żadne dzieci, bo każdemu chcemy pomóc.

Powiedziała nam prezes placówki Izabela Adamczewska i dodała, że każde dziecko będzie traktowane indywidualnie, a terapie będą dobierane do potrzeb i niepełnosprawności wychowanka. Rodzice, którzy chcieliby zapoznać się z miejscem i wychowawcami mogą skorzystać z dni otwartych.

Rodzice, którzy przyjdą mają możliwość od razu już wpisania dziecko na naszą listę. Poprowadzimy nawet tak za rękę, żeby tym rodzicom pomóc. Zapraszamy piętnastego i szesnastego marca, od godziny 9.30 do 16. Ewentualnie jeśli będzie dłużej, to również jesteśmy do dyspozycji.

Powiedziała nam dyrektorka przedszkola Anna Kopczyńska i dodała, że "Małpi Gaj" mieści się przy ulicy księdza Jerzego Popiełuszki 2, a szczegółowe informacje znajdziecie w internecie.