festiwal Filmowy w Starym Mieście

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Jesienny Festiwal Filmowy w Starym Mieście - to już piąta edycja

2022-10-18 22:03

To już kolejne wydanie Jesiennego Festiwalu Filmowego, podczas, którego już tradycyjnie będzie się działo. Dla kinomaniaków, którzy wezmą udział w imprezie będzie czekało mnóstwo atrakcji.

Jesienny Festiwal Filmowy w Starym Mieście to święto na które czekają kinomaniacy nie tylko z powiatu konińskiego, ale z całej Polski. Uczta filmowa dla miłośników kina odbędzie się już w najbliższy weekend, ale atrakcji jest o wiele więcej.

Jest to piąty, jubileuszowy festiwal, więc postaraliśmy się o wyjątkowe gwiazdy. Będą z nami: Małgorzata Kożuchowska i Olgierd Łukaszewicz czyli osoby, które mają za sobą mnóstwo ról wspaniałych i filmowych i teatralnych. Gwiazdy znane z ekranów telewizorów, więc spotkanie na pewno szykuje się bardzo ciekawe.

Powiedział dyrektor biblioteki w Starym Mieście Jacek Matusiak i dodał, że spotkania ze znakomitymi aktorami czy twórcami filmowymi to już tradycja w Starym Mieście. Dotychczas na festiwalu gościli już Franciszek Pieczka, Jan Nowicki, Anna Seniuk czy Krzysztof Zanussi. Ale jak festiwal filmowy to oczywiście pokazy filmowe w „Kinie za Rogiem”

Tu będziemy zapraszać już od dwudziestego pierwszego października na pokazy filmów związanych z twórczością naszych gości. Tutaj zachęcam, żeby wejść na naszą stronę internetową, tam są szczegółowo podane filmy i repertuar. Na niektórych z tych filmów będą twórcy również, więc warto być w kinie i obejrzeć z nimi.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, a wejściówki do odbioru w staromiejskiej bibliotece.