jarmark w Kramsku

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kramsku

2022-12-01 23:54

Na świątecznie udekorowanym kramskim rynku, 3 grudnia staną kramy rękodzielników i sprzedawców z całej Wielkopolski, obok ze sceny popłyną będą kolędy i bożonarodzeniowe piosenki w wykonaniu lokalnych artystów. Jednocześnie w sali OSP kilkadziesiąt kół gospodyń wiejskich walczyć będzie o nagrodę za najlepsze „Wielkopolskie Smaki Wigilijne”.

Po raz pierwszy w Kramsku, odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. A z tej okazji, pojawi się Mikołaj wraz ze śnieżynkami, można będzie także zrobić sobie zdjęcie w jego pięknych saniach. Ale na gości czekać będzie dużo więcej atrakcji.

Rynek będzie świątecznie rozświetlony, ozdobiony choinką i wieloma innymi, świątecznymi elementami i w tej scenerii, będą prezentować się zespoły artystyczne, przez blisko trzy godziny. Również, oprócz tej muzyki, będzie można przygotować się do Świąt.

Powiedział wójt gminy Kramsk Andrzej Nowak i dodał, że jednocześnie w sali OSP kilkadziesiąt kół gospodyń wiejskich walczyć będzie o nagrodę w konkursie „Wielkopolskie Smaki Wigilijne”.

Tam rywalizacja będzie zacięta i bardzo obfita w różne smaki. Bowiem do tego konkursu przystąpi 70 kół gospodyń wiejskich z całej wielkopolski. Wydarzenie odbędzie się 3 grudnia, na rynku w Kramsku, od godziny 14.

Rywalizacja ma na celu promowanie regionalnego dziedzictwa kulinarnego oraz regionalnych produktów i potraw. Panie z całej Wielkopolski przygotowują wigilijne dania - na słodko lub wytrawnie, które później oceni specjalna komisja. Najlepsi otrzymają wartościowe nagrody.