choinka

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Jak przedłużyć życie drzewka świątecznego?

2023-12-27 15:49

Zazwyczaj na święta wstawiana jest choinka cięta, która wnosi do domu wspaniały zapach lasu. Niestety często choinka bardzo szybko marnieje i zrzuca igły, tracąc swoje walory dekoracyjne. Dlatego warto dowiedzieć się co zrobić aby choinka dłużej stała i nie gubiła igieł.

By drzewko świąteczne jak najdłużej przetrwało w naszych domach, trzeba o nie zadbać w odpowiedni sposób. Wystarczy popełnić kilka błędów i zamiast zielonego, pachnącego lasem drzewka, zostanie nam suchy drapak.

Woda to podstawa i wtedy potrafi do końca stycznia się utrzymać. Trzeba systematycznie podlewać i nie można tego przerwać, bo jeżeli raz się ona, że tak powiem nie napije, to po prostu zacznie zamierać i ona już nie odzyska wigoru i zacznie umierać.

Powiedział nam Grzegorz Bąk, z konińskiego Nadleśnictwa i dodał, że przyczyną szybkiej utraty igieł jest zwykle, zbyt wysoka temperatura panująca w pomieszczeniach.

Na pewno nie trzymajmy go przy jakiś kaloryferach, piecach, kominkach, ja wiem, że to ładnie wygląda, ale jeśli chcemy jak najdłużej tą choinkę jak najdłużej przetrzymać, to z dala od źródeł ciepła.

Sposobem na to, aby choinka dłużej przetrwała w warunkach domowych, jest jej nawożenie. Można do tego wykorzystać specjalnie przeznaczony do tego preparat.