II LO w Koninie

i

Autor: Emilia Czerniejewska

II LO w Koninie świętowało - XX Festiwal Kultury

2023-02-27 13:59

Od dwudziestu lat konińskie drugie, podciąga rękawy i robi wszystko, by Festiwal Kultury był, co roku ciekawszy i atrakcyjniejszy. Dzięki temu wydarzeniu, które w tym roku obchodziło swój okrągły jubileusz, w ogólniaku narodziło się wiele artystycznych talentów, a nie jeden uczeń przełamał swoją tremę i zrobił pierwszy krok do kariery.

Gra aktorska, śpiew i taniec, tak utalentowani uczniowie z II LO w Koninie uczcili XX Festiwal Kultury. Licealiści zawładnęli sceną miejskiego Oskardu i pokazali wszystko, to co potrafią najlepiej.

Co roku festiwal ma inne przesłanie i inną tematykę. W tym roku była to miłość, i faktycznie, i kabaretowo, i muzycznie przedstawiona i wzruszająco i na wesoło, z nutką, że moja i Twoja nadzieja, pamiętając o rocznicy wybuchu wojny w Ukrainie.

Powiedziała nam dyrektorka II LO w Koninie Małgorzata Koziarska-Sip i dodała, że bardzo cieszy ją, że ma takich zdolnych uczniów, którzy odkrywają swoje talenty i nie boją się prezentować ich przed publicznością.

Na pewno dużo wnoszą do naszego życia prywatnego, ale też naszego społecznego, uczymy się o kulturze.

Bardzo pozytywnie, jestem w wielkich emocjach, naprawdę. Co roku ludzie wykonują tutaj świetną robotę, no jestem pod wrażeniem, po prostu.

Super, świetnie, naprawdę i ta scena i widownia, pełna sala.

Powiedziały uczennice II LO w Koninie. Po raz pierwszy prezentacja artystycznych zdolności uczniów miała miejsce pod hasłem „Jesteśmy twórcami kultury”. W 2007 rozpoczęły się na forum szkoły festiwale tematyczne, które trwają do dziś i trwać będą.