Festiwal „Klimatyczna rewolucja”

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Festiwal „Klimatyczna rewolucja”

2024-05-28 7:39

Wydarzenia będą interaktywne i organizatorzy dążą też do tego, by nie były zbyt długie, aby dostosować całość pod potrzeby i preferencje młodzieży.

Blisko 50 wydarzeń, w różnych częściach miasta, około 400 uczestników z regionu i z Polski przyjedzie do Konina. Szykuje się prawdziwa „Klimatyczna rewolucja” w mieście, a dokładnie Festiwal, bo działania zaplanowano na trzy dni.

Będą integracje, będą spacery, będą też wyjazdy, wycieczki, będą dwie gry, wystawy, będą warsztaty, będzie wszystkiego naprawdę masa i myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Trzy dni pełne różnych spotkań, z ważnymi ludźmi.

Powiedziała nam Julia Nowaczeska z konińskiego MLABu i dodała, że festiwal jest przygotowywany, po to, aby podnieść świadomość młodych ludzi, na temat zmian klimatycznych i zainspirować ich, do podejmowania pozytywnych działań na rzecz klimatu

Festiwal trwa w różnych miejscach, w ANS, w Centrum czyli to będzie KDK, skwer miejski i Biblioteka oraz MLAB oraz na Starówce czyli Dom Zemełki, to będą te trzy główne miejsca i warto o tym pamiętać, bo nie da się, być wszędzie na raz. Na jeden bilet, przypada osiem wydarzeń.

A zapisywać się na wydarzenie można już wpisując w wyszukiwarkę festiwal-klimatyczna-rewolucja. Od 2 czerwca, będzie można już wybierać poszczególne warsztaty. Liczba miejsc jest ograniczona.