Kontrowersje

Drastyczne banery antyaborcyjne w Koninie. "Jest to skrajnie niestosowne, nieodpowiedzialne i sprzeczne ze standardami etyki"

2024-04-16 12:04

W Koninie przed kościołem św. Faustyny, ustawiono brutalne antyaborcyjne banery, na których widoczne są martwe płody. W tej sprawie stanowczo zareagowała Konińska Rada Kobiet. Szczegóły w artykule.

Brutalne antyaborcyjne banery przed kościołem w Koninie

Kilka dni temu przed kościołem pw św. Faustyny w Koninie, ustawiono kontrowersyjne banery antyaborcyjne. Na bardzo dużych zdjęciach widać martwe płody, nie brakuje także krwi. Dodajmy, że niedaleko kościoła znajduje się szkoła. Zobaczcie komentarz Konińskiej Rady Kobiet.

Zdjęcia martwych płodów przed kościołem w Koninie. "Dzieci nie powinny być narażane na taką przemoc wizualną"

Każdy baner został opatrzony nie tylko w zdjęcie, ale i opis. Obiekty zostały ustawione w widocznym miejscu dla przechodniów, w tym dla najmłodszych mieszkańców Konina.

Jako Konińska Rada Kobiet wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec umieszczania na ulicach naszego miasta banerów zawierających brutalne obrazy dotyczące aborcji. Taki przekaz nie tylko szokuje i traumatyzuje dorosłych, ale również ma negatywny wpływ na dzieci naruszając ich spokój, wywołując niepotrzebny lęk oraz trudne emocje. Dzieci nie powinny być narażane na taką przemoc wizualną w przestrzeni publicznej - czytamy w mediach społecznościowych Konińskiej Rady Kobiet.

Znaczna część wpisu dotyczyła negatywnych skutków u dzieci, które niestety narażane są na takie widoki. - Rodzice nie mają możliwości wyrażania sprzeciwu, a dzieci są narażone na ich percepcję, co może wpłynąć negatywnie na ich zdrowie psychiczne i fizyczne. Ponadto chcemy podkreślić, że prezentowanie treści drastycznych w miejscach publicznych jest skrajnie niestosowne, nieodpowiedzialne i sprzeczne ze standardami etyki - czytamy w poście. 

Mało tego, KRK informuje, że dane zawarte w banerach, nie są poparte rzetelnymi badaniami, co tym bardziej wprowadza społeczeństwo w błąd. - Informacja umieszczona na plakacie sugerująca, że „przemoc dotyczy kobiet w każdym wieku, najczęściej zabijane są kobiety przed narodzeniem” nie jest poparta żadnymi rzetelnymi badaniami naukowymi. Rozpowszechnianie takich nieprawdziwych informacji może jedynie prowadzić do nieporozumień, nienawiści i pogłębiania podziałów. Takie kłamliwe i manipulacyjne informacje są nie do przyjęcia i muszą zostać potępione - napisano.

Dlatego Konińska Rada Kobiet apeluje o szacunek do różnorodności poglądów oraz o wykorzystanie bardziej konstruktywnych metod dyskusji na temat aborcji, które uwzględniają godność każdej osoby oraz szanują prawa kobiet. 

Sejm ABORCJA
Źródło: Drastyczne banery antyaborcyjne w Koninie. "Jest to skrajnie niestosowne, nieodpowiedzialne i sprzeczne ze standardami etyki"