diabetolog w Koninie

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Diabetolog dla dzieci w Koninie

2023-02-27 11:56

Ciekawe i merytoryczne spotkanie, na którym będzie można dowiedzieć się jak rozwiązywać problemy, dzieci z cukrzycą typu I, odbędzie się w Koninie.

Już drugiego marca w konińskim Centrum Organizacji Pozarządowych pojawi się dr n. med. Witold Stankiewicz - diabetolog dziecięcy. W Koninie nie ma oddziału dla małych cukrzyków, a liczba zachorowań jest coraz większa. Zaplanowane spotkanie ma pomóc w zrozumieniu tej choroby.

Serdecznie zapraszam, przede wszystkim pedagogów zajmujących się małymi diabetykami. Będzie możliwość zadawania pytań naszemu specjaliście, ale też uzyskania praktycznych informacji, jak sobie radzić z dzieckiem chorym na cukrzyce typu I w placówkach oświatowych.

Powiedziała nam wolontariuszka konińskiego Klubu Wsparcia Dzieci i Młodzieży chorych na cukrzyce typu I, Weronika Piechocka i dodała, że doktor już teraz ma pod opieką 280 dzieci z Konina i 300 dzieci z okolic.

Każda placówka oświatowa, przy takim tempie wzrostu zachorowań, spotka się z dzieckiem chorym na cukrzyce w szkole. Jest to bardzo ważne spotkanie, nawet jeśli nie mamy w rodzinie dziecka, czy wśród znajomych, a wiemy, że jest rodzina, która potrzebuje tej pomocy, a o tym nie wie, to zachęcamy do przekazania tej informacji dalej.

Przypomnijmy, że w klubie wsparcia rodzice i dzieci otrzymają pomoc specjalistów, lekarzy, psychologów, prawników, ale też innych rodziców. Informacje dotyczące dyżurów specjalistów można uzyskać w internecie.