rondo

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Czy światła zastąpią rondo przy zjeżdzie z konińskiej przeprawy?

2024-05-10 9:07

Korki, wypadki to najczęstsze sytuacje, do których dochodzi przy zjeździe z konińskiej przeprawy. Problem trzeba rozwiązać i jak się okazuje, ta sytuacja nie pozostaje obojętna. Jest nadzieja, że organizacja ruchu w tym miejscu się zmieni.

Zamiast ronda, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną - tak ma być na połączeniu Trasy Bursztynowej z Ulicą Zagórowską. To informacja do której dotarła nasza reporterka.

Drogowcy mają nadzieję, że takie rozwiązanie zmniejszy liczbę wypadków, których w tym miejscu nie brakuje:

Przeprowadziliśmy analizę na skrzyżowaniu ulicy Trasy Bursztynowej z ulicą Zagórowską, z ostatnich trzech lat, analizę bezpieczeństwa. Ustaliliśmy, że doszło do dwudziestu dwóch zdarzeń drogowych, gdzie było pięć wypadków, w wyniku, których osiem osób zostało rannych.

Powiedziała nam Maria Baranowska, z konińskiej policji i dodała, że policja wystąpiła z wnioskiem o zmianę organizacji ruchu w tym miejscu, po to, aby poprawić bezpieczeństwo.

Na tą chwilę nasza prośba jest taka, żeby kierowcy, uważali na drogach i żeby zachowywali szczególną ostrożność.

Jak udało dowiedzieć się Emilii Czerniejewskiej - ZDM teraz analizuje sytuację. Sygnalizacja świetlna ma być najlepszym sposobem na poprawę bezpieczeństwa.

Temat będzie poruszany na sesji Rady Miasta.​