Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie

i

Autor: Arleta Janiak

Ranni w wypadku autokaru w Chorwacji trafili do szpitala w Koninie

2022-08-11 12:47

Wczoraj w godzinach popołudniowych ranni pielgrzymi, którzy pochodzą z Konina i okolic wreszcie wrócili do swoich bliskich. Do Polski zostali przetransportowani wraz z szóstką innych rannych samolotem wojskowym CASA. Część rannych przewieziono karatekami z lotniska w Warszawie, a pacjenci z grupy konińskiej polecieli dalej do Poznania i stamtąd trafili do szpitala w Koninie.

Czterech rannych pielgrzymów z wypadku w Chorwacji trafiło do konińskiego szpitala. Jeden z pacjentów był na tyle w dobrym stanie, że został wypisany do domu. Pozostała trójka to dwie kobiety i jeden mężczyzna.

Dwóch pacjentów umieszczono na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu z uwagi na ich obrażenia. Jedną pacjentkę umieszczono w Oddziale Neurochirurgicznym. Ich stan zdrowia jest stabilny. Po zbadaniu wczoraj tych czterech pacjentów, jednego z nich wypisano do domu.   

powiedziała nam Naczelna Pielęgniarka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie Maria Wróbel. Cały czas istnieje ryzyko, że u pacjentów powstaną kolejne objawy powypadkowe, dlatego są pod stałą obserwacją konińskich lekarzy. To, że są już z bliskimi może bardzo pomóc w powrocie d zdrowia.

Ci pacjenci pochodzą z tego środowiska, z powiatu konińskiego i z Konina. Będą mieli dostęp do osób najbliższych. Będą się mogli komunikować. No i mają polski personel, który na pewno też będzie łagodził tą traumę, którą przeżyli tam. Będziemy mysleli o pomocy psychologicznej dla nich.

Kolejni ranni mają zostać przewiezieni z Chorwacji w przyszłym tygodniu.