Coś dla ducha i dla ciała podczas Jarmarku Świątecznego w Koninie

2022-12-12 12:52

Plac Wolności w Koninie podczas dwóch dni jarmarku stał się świątecznym centrum Świętego Mikołaja, który ze swojego tronu umieszczonego w świetlnej bombce spoglądał na wszystkich z życzliwością i chętnie fotografował się z odwiedzającymi go dziećmi. Każdy z pewnością znalazł tam coś dla siebie. Było pysznie i bardzo świątecznie.

Oprócz stoisk, na których można było zaopatrzyć się w oryginalne rękodzieła - w sam raz na prezenty. Nie mogło zabraknąć świątecznych smakołyków lub jak kto wolał można było skosztować je na miejscu. W powietrzu unosił się zapach świątecznych pierników, który mieszał się z pachnącym grillowanym oscypkiem, podawanym z żurawiną. Punktem kulminacyjnym był ogromny kocioł wypełniony bigosem, którym częstowano wszystkich podczas dwóch dni jarmarku. W tych dniach wydano kilka tysięcy porcji tego świątecznego smakołyku. 

Czas spędzany na jarmarku świątecznym umilały występy artystyczne i animatorzy. Na scenie pojawili się artyści z naszego regionu a wśród nich: Studio My Voice ze Starego Miasta,  „Wojownicy Światła” i Akademia Wokalna z MDK w Koninie, Zespół wokalny „Na Przekór” ze Studia Piosenki MDK w Turku, Studio Piosenki Estradowej HIT, Szkoła Wokalno-Aktorska Fama, Zespół muzyczny „Maksymalni” i Chór „Misericordia”. Wystąpiły też dwie orkiestry Orkiestra Dęta Quantum Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychwale i Orkiestra Dęta PAK KWB Konin. O góralskie rytmy podczas jarmarku zadbała Folk Kapela Góralska Hora.

W ratuszu przygotowano warsztaty zdobienia pierników i budowania z klocków. Na zakończenie jarmarku ku uciesze najmłodszych gości odbył się spektakl plenerowy „Opowieść o zapomnianych zabawkach” oraz Parada z Reniferem Rudolfem Teatru Gwardia Gryfa. Organizatorami jarmarku świątecznego w Koninie było Centrum Kultury i Sztuki w Koninie a także Miasto Konin.