walki

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Coraz więcej Koninianek walczy na macie

2024-06-04 23:24

Nie od dziś wiadomo, że sporty walki to coś więcej niż aktywność fizyczna. To określony sposób życia i bycia. Coraz więcej kobiet, przełamuje bariery i przekonuje się do jiu-jitsu jako sportu walki

Coraz więcej Koninianek, ćwiczy Brazylijskie Jiu Jiutsu. Niektóre z nich, na trening, na matę przychodzą nawet, sześć razy w tygodniu. Dzięki temu, czują się bezpieczniejsze, ale powodów dla których, wybrały ten sport jest więcej.

Pomogło mi to bardzo dużo w chorobie. Choruję na depresję i nerwicę lękową. Ten sport, po prostu uchylił mi więcej. Jestem pewniejsza siebie, twardsza i cieszę się, że tu jestem. Naprawdę polecam, każdemu spróbować, bo to jest super uczucie.

Powiedziała nam miłośniczka Brazylijskiego Jiu Jiutsu, Ewelina Szczepaniak. Co ciekawe kobiety walczą również z mężczyznami.

No z dziewczynami na pewno jest łatwiej, no z facetami jest i siła i waga, to jest zupełnie inna walka czy z facetem, czy z kobietą. Chłopaki są wyrozumiali, pomagają i wspierają, to nie jest tak, że nas cisną. Pozwalają też pracować. Ta interakcja jest zdrowa.

Powiedziała nam walcząca na macie, Joanna Koralewska-Cekli. Trenerzy dodają, że każdy trening to ogromna liczba spalonych kalorii.​