ciepły wieszak

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Ciepły wieszak - zostaw ubrania dla innych, weź jeśli potrzebujesz

2022-10-20 21:56

Zostaw ubrania dla innych, weź jeśli potrzebujesz - takie hasło widzimy przy wieszaku, który ma pomóc przetrwać trudny jesienno-zimowy czas, tym ,którym brakuje ciepłych ubrań. Idea jest prosta, jedni zostawiają, po to, aby drudzy mogli mieć.

Ciepły wieszak to pomysł Spółdzielni Mieszkaniowej Zatorze i Stowarzyszenia Aktywne Zatorze. Jego cel jest jasny, mieszkańcy osiedla, którym brakuje ciepłych ubrań mogą skorzystać z tych zawieszonych na stojaku.

Mamy nadzieję, że w tym roku, ten wieszak, który jeszcze jest pusty. Wiszą pojedyncze rzeczy, zostanie również zapełniony i mieszkańcy będą mogli się swoim ciepłem podzielić z innymi mieszkańcami naszego osiedla lub też mieszkańcami całego Konina, bo tak naprawdę akcja jest skierowana do wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby nas wspomóc.

Powiedział Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Zatorze w Koninie Maciej Ostrowski i dodał, że po zeszłorocznym sukcesie akcji, postanowiono ją wznowić w tym roku. Każda zbędna kurtka jest bardzo mile widziana na tym wieszaku, ale nie tylko kurtka...

Ciepły wieszak czyli ciepłe kurtki, swetry, czapki, szaliki. Jest jedyna prośba tylko, żeby rzeczy, które będą dostarczane na wieszak, żeby były czyste i wyprane, żeby to były takie rzeczy, które sami chcielibyśmy zabrać i sami chcielibyśmy nosić.

Ciepły wieszak stoi w korytarzu budynku Spółdzielni Mieszkaniowej Zatorze w Koninie.