Cięcia iluminacji na święta

i

Autor: Arleta Janiak

Cięcia w Koninie dosięgły iluminacji świątecznych

2022-10-08 15:55

W Koninie trwa gorączkowe szukanie oszczędności. Władze miasta od dawno zapowiadały, że będą cięcia. Teraz już wiemy, że od oszczędzania nie uciekniemy - nawet w święta...

Najbliższe święta w Koninie będą zdecydowanie różniły się od poprzednich. Miasta nie rozświetlą w tym roku dekoracje świąteczne.

Zrezygnujemy z iluminacji świątecznych wzdłuż ulic. Chcielibyśmy zrobić takie dwa punkty na Placu Wolności i koło Konińskiego Domu Kultury, gdzie wykorzystamy nasze istniejące iluminacje. Żeby też ta atmosfera świąteczna była utrzymana.

powiedział zastępca prezydenta Konina Paweł Adamów. Niestety w Koninie, tak jak i w innych miastach gorączkowo szuka się oszczędności. Dlatego wkrótce zgasną też i inne podświetlenia.

Jedno jest pewne - świetlna karoca i bombka niezmiennie będą czekały na mieszkańców Konina w te święta, a i pewnie choinki też tam nie zabraknie.

No tam gdzie trzeba, powyłączamy też iluminacje ozdabiające niektóre budynki, także mosty. Nie będziemy zbytnio wyłączać oświetlenia w nocy, bo kwestia bezpieczeństwa też jest dla nas bardzo ważna. To są oświetlenia ledowe, także wyłączenie ich nie spowoduje gigantycznych oszczędności.