chodzęBoLubię

i

Autor: Emilia Czerniejewska

"ChodzęBoLubię" na miłośników chodzenia czekają spotkania

2023-04-11 19:52

Pozytywnie nakręceni ludzie, którzy w niesamowity sposób spędzają wspólnie czas - tak można określić spotkania, które się odbywają w ramach akcji "ChodzęBoLubię".

W Koninie wystartowała akcja "ChodzęBoLubię". To ogólnopolska aktywność, w której mogą wziąć udział miłośnicy spacerów z kijkami. Stadion Akademii Nauk Stosowanych to tam spotykają się sportowcy od Nordic Walking.

W każdy wtorek o godzinie dziewiętnastej z uśmiechami na twarzach, spotykamy się tutaj. Żeby sobie trochę pochodzić, ale nie tylko pochodzić, nie tylko porobić takich, tak zwanych, pustych kilometrów, ale także wielu rzeczy się nauczyć, bo te zajęcia maja przede wszystkim pewne rzeczy pokazać. Jak się rozgrzewać, jak po takich zajęciach się porozciągać.

Powiedział nam instruktor Nordic Walking Robert Zawadziński i dodał, że bezstresowe zajęcia odbywają się w grupach o różnych stopniach zaawansowania, gdzie ćwiczenia dostosowane są do umiejętności i możliwości uczestników. Ale trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt.

Kije muszą być dostosowane do Nordic Walking. Przychodzą do nas osoby z kijami trekingowymi, których odsyłamy, właśnie, po kije do Nordic Walking, bo tylko z takimi kijami możemy prawidłowo chodzić Nordic Walking.

Powiedział nam instruktor Nordic Walking Szymon Sypniewski i i dodał, że zajęcia są darmowe i każdy może się do nich przyłączyć. A szczegółowe informacje znajdziecie na profilu społecznościowym konińskiego "ChodzęBoLubię".