szkolenie dla wolontariuszy

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Chcesz zostać wolontariuszem w hospicjum - rusza szkolenie

2022-11-02 22:09

Wolontariat to nie tylko ofiarowanie drugiej osobie swojej pomocy, wolnego czasu to też możliwość zdobycia doświadczenia, spełnienie dobrego uczynku, a także doświadczenie czegoś, co trudno znaleźć gdziekolwiek indziej. Żeby zostać wolontariuszem nie wystarczą tylko dobre chęci, trzeba najpierw odbyć szkolenie, które wprowadzi w świat hospicjum.

Rusza szkolenie dla osób, które chcą pomóc na oddziale hospicjum jako wolontariusz. Bez takiego przygotowania nie można wesprzeć podopiecznych placówki.

Jesteśmy przed szkoleniem nowej grupy, bo ósmy, piętnasty i siedemnasty listopada mamy szkolenie dla kandydatów na wolontariusza opiekuńczego czyli takiego pełnoletniego, który będzie chciał na oddziale hospicjum pomagać w towarzyszeniu naszym pacjentom.

Powiedział koordynator wolontariatu hospicyjnego w konińskim Hospicjum Krzysztof Zieliński i dodał, że, aby móc zostać wolontariuszem, trzeba uczestniczyć w wyznaczonych trzech dniach szkolenia. Każdy termin to zdobywanie niezbędnej wiedzy na temat działania hospicjum.

Szkolenie jest przeznaczone dla każdego, ale dla osoby pełnoletniej, czyli osoby dojrzałej emocjonalnie na chorobę, na cierpienie, na pomoc osobie, która jest u schyłku życia. Może to być każdy. Po prostu liczy się chęć pomagania i trochę wolnego czasu.

Wszystkie informacje dotyczące tego jak zapisać się na szkolenie można znaleźć w internecie.