Budowa nowoczesnej strażnicy w Kazimierzu Biskupim

2022-09-20 20:55

Do tej pory druhowie z OSP w Kazimierzu Biskupim korzystali ze strażnicy, w której jest ciasno, nie ma szatni, a o sanitariatach nie ma co marzyć. Na co dzień to oni są pierwsi na miejscu wypadku, czy pożaru - powinni mieć godne warunki by pełnić tak odpowiedzialną służbę. Dlatego dla wójta i radnych z gminy Kazimierz Biskupi nowa strażnica to było zadanie priorytetowe. Nie dziwi, że druhowie nie mogą doczekać się przeprowadzki, dlatego wspólnie zajrzeli na plac budowy.

W przyszłym roku o tej porze strażacy z OSP Kazimierz Biskupi wprowadzą się do nowej strażnicy. Mury budynku już stoją, a strażacy postanowili zajrzeć na budowę...

Wszyscy strażacy są w szoku. Nie spodziewaliśmy się tak dużego budynku, pomieszczeń. Można powiedzieć XXI wiek. Mamy kupiony już w tym roku przez wójta i Państwową Straż Pożarną nowy samochód, który nie mieści się w garażu starej remizy. Tu mamy garaże, w których wszystkie samochody wejdą.

powiedział prezes OSP w Kazimierzu Biskupim Zbigniew Szczepański. Warto dodać, że obecnie strażnica znajduje się w starym budynku po stajni. Nie było tam nawet łazienek dla druhów...

Strażnica, którą mamy na rynku nie spełniała wymogów. mamy coraz więcej sprzętu, więcej samochodów. Strażaków jest coraz więcej. Te warunki sanitarne też są potrzebne...szatnie, łaźnie. Chcemy stworzyć jak najlepsze możliwości operacyjne. Nie tylko na terenie Kazimierza i całej gminy, ale także dla gmin przyległych.

mówił wójt gminy Kazimierz Biskupi Grzegorz Maciejewski. Prace budowlane zakończą się na wiosnę. Będzie to najnowocześniejsza strażnica w Wielkopolsce Wschodniej.