psy

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Budowa nowego schroniska dla zwierząt w Koninie wisi w powietrzu

2024-06-21 19:33

O potrzebie budowy nowego miejsca dla bezdomnych zwierząt w Koninie mówi się od lat. Temat podnoszony był już dwie kadencje temu. Teraz już jest ostatni dzwonek.

Projekt budowy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie, wraca na stół. Takie decyzje podjęte zostały, po ulewie, która doprowadziła do kryzysowej sytuacji w przytulisku. Teraz mają być podjęte konkretne działania.

Będą wyjęte znowu plany. Musimy je zaktualizować, bo te plany były robione jeszcze przed wprowadzeniem, nowych przepisów dotyczących schronisk. Przejrzą je też specjaliści z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, czy faktycznie wszystko jest tak, jak powinno być.

Powiedziała nam Marzena Giantsios, kierowniczka schroniska dla bezdomnych zwierząt w Koninie i dodała, że jeśli specjaliści analizujący projekt, wskażą, że trzeba będzie narzucić w nim zmiany, to projekt będzie przekształcony.

Pójdą do ponownej wyceny, żeby oszacować, jakie to będą koszty, żeby miasto wiedziało, z czym będzie się musiało zetknąć, z czym będzie musiało się uporać. No i obiecano, że będą szukane te pieniądze, na schronisko, bo w tej chwili, łatamy jedną dziurę i powstaje druga dziura.

Dopiero we wrześniu, będzie znana decyzja, czy plan budowy nowego przytuliska będzie realizowany.