Bieg od Pierwszej Stolicy do Stolicy znów przez Konin

i

Autor: Arleta Janiak

Bieg od Pierwszej Stolicy do Stolicy znów przez Konin

2023-01-23 8:07

Wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy biegnąc z Gniezna do Warszawy. Po drodze dołączają do nich biegacze z mijanych miejscowości. W tym roku na trasie biegu wytyczono 4 odcinki specjalne, a jednym z nich jest Konin.

Trasa Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy, czyli z Gniezna do Warszawy znów prowadzi przez Konin. Biegacze dotrą do ronda WOŚP w Koninie 28 stycznia tuż po godzinie 21. Kto chce może do biegaczy dołączyć, kibicowanie też mile widziane. A co najważniejsze na trasie uczestnicy będą mieć puszki WOŚP, do których będą zbierać pieniądze na tegoroczny cel orkiestry.

Ważne jest to, żeby biegacze lokalni spróbowali przebiec chociaż kawałek - nie tylko od Ronda WOŚP, gdzie berło w postaci trzech flag naszego biegu przejmą biegacze konińscy. Już wcześniej można się do nas dołączać, bo będziemy w miejscowości Posada - powiedział Tomasz Grzęda współorganizator biegu.

Główny cel dla biegaczy to dotrzeć na finał do Warszawy i zebrać po drodze jak najwięcej pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

302-kilometrowa trasa biegu została podzielona na 32 etapy. Skład podstawowy, czyli ten biegnący całą trasę z Gniezna do Warszawy liczy około 30 sportowców, wśród nich będzie koninianin Maciej Ziółkowski – Triton Konin.

Cieszę się, że mogę reprezentować po pierwsze miasto, po drugie klub Triton Konin. Cieszę się, że będę miał okazję cały taki dystans w sztafecie biec. Wziąć w tej inicjatywie udział. Tutaj po pierwsze zabawa, po drugie cel szczytny - mówił Maciej Ziółkowski z Triton Konin.