biblioteka

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Biblioteka w Starym Mieście z myślą o wszystkich

2024-05-02 13:54

Biblioteka w Starym Mieście stara się myśleć o wszystkich miłośnikach książek. Cały czas poszerza ilość książek na półkach. A, że technika idzie do przodu, to i książnica, nie pozostaje w tyle.

O niedowidzących, nie zapomina biblioteka w Starym Mieście. Specjalnie dla nich, książnica posiada pozycje książkowe, w trochę innym wydaniu, niż większość książek na półkach.

Mamy książki, które są z powiększoną czcionką, więc jest to ułatwienie, szczególnie dla osób z problemami ze wzrokiem. Mamy specjalny czytnik z taką formą lupy, która też pomaga osobom z problemami niedowidzenia.

Powiedział nam dyrektor Biblioteki w Starym Mieście, Jacek Matusiak i dodał, że to nie wszystko. Osoby ze specjalnymi potrzebami mogą wypożyczyć książkę w formie cyfrowej.

Mamy książki w formie audiobooków i teraz, są one dostępne w dwóch formach, albo tradycyjnej, czyli wypożyczacie państwo płytę u nas na miejscu z audiobookiem. Albo mamy specjalną aplikację Legimi, dostępną na smartfonach.

Książki do słuchania są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy uwielbiają czytać,a nie mogą sobie na to pozwolić. Lista tytułów jest sukcesywnie uzupełniania o nowe pozycje.