Bank Żywności

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Bank żywności w Koninie podsumował świąteczną akcję

2022-11-29 23:51

Od dwudziestu sześciu lat Bank Żywności robi wszystko, by ludzie, którzy mają trudną sytuację życiową mogli godnie spędzić święta Bożego Narodzenia. Kierując się tym założeniem, świąteczna zbiórka żywności przeprowadzana jest już w listopadzie, po to, aby zebrane produkty żywnościowe zdążyły dotrzeć do potrzebujących, jeszcze przed świętami.

Cztery w Koninie, a w całym regionie blisko trzynaście ton produktów żywnościowych udało się zebrać podczas akcji konińskiego Banku Żywności. Blisko czterystu wolontariuszy w 25 konińskich sklepach zachęcało do wsparcia świątecznej zbiórki.

Niestety jest to, wynik znacznie gorszy, niż w latach przed pandemią. Ludzie najczęściej kupowali, to o co prosiliśmy, mąka, cukier, makaron, olej. Mało było słodyczy, mało było czekolad, batoników, ciastek. Te produkty zgromadziliśmy, jak robiliśmy paczki dla dzieci.

Powiedziała dyrektorka Banku Żywności w Koninie Joanna Piekarczyk i dodała, że w tym roku, dzięki przeprowadzonej akcji, osoby starsze i samotne, będą miały święta "godne, a nie głodne".

Żywność z Konina jest już w magazynie Banku Żywności. Pod koniec tygodnia będziemy przygotowywać paczki, które trafią głownie do konińskich seniorów. W okolicach szóstego grudnia, pierwsze paczki będą przygotowane i będziemy chcieli je przekazywać za pośrednictwem organizacji pozarządowych.

Osoby, które nie zdążyły wesprzeć zbiórki, a chciałyby to zrobić, mogą kupić jedzenie i przekazać je osobiście do Banku Żywności w Koninie lub poprzez stronę internetową instytucji wesprzeć darowizną pieniężną.