AquaHub z sukcesem

i

Autor: Emilia Czerniejewska

AquaHub z sukcesem

2024-06-26 23:44

Sześćdziesiąt pięć osób, szukało pomysłu na rozwiązanie wyzwań stojących przed sektorem obronnym. To był pierwszy taki hackathon, w którym innowatorzy starli się z mentorami wojskowymi, biznesowymi i specjalistami od technologii w Polsce. Zwyciężył zespół AquaHub.

Projekt stacji dokowania i ładowania dronów podwodnych i nawodnych, okazał się zwycięskim dla AquaHub. Czwórka kolegów wzięła udział w ogólnopolskim konkursie, szukając sposobu na rozwiązanie wyzwań, stojących przed sektorem obronnym.

My tutaj, zawężyliśmy się tylko i wyłącznie, do produkcji tych ładowarek. Do tego bezpiecznego hub'a, do którego mogłyby się różne rodzaje dronów dokować, tam ładować się i przekazywać dane, zgromadzone podczas jakiś ekspedycji morskich.

Powiedział nam Wiktor Kurdek, z AquaHub i dodał, że to zwycięstwo pozwoliło na przejście do konkursu na skalę Europy, a tam drużyna z wielkopolski znalazła się w trójce najlepszych. To już nie lada sukces i szansa na zrealizowanie projektu.

Po otrzymaniu tego wyróżnienia na etapie europejskim, to już się wiąże z sześcioma miesięcami spotkań z ludźmi, którzy pomogą nam to wdrożyć, żeby to nie skończyło się jako kolejny projekt na kartce, tylko wdrożyć, to w życie, a nie, gdzieś tam zostawić w jakimś folderze.

Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej, na temat AquaHub i ich innowacyjnego projektu, szukajcie informacji w internecie.​