ANS w Koninie odśpiewała Gaudeamus dla uczniów szkół średnich

2022-11-09 16:21

Uroczysta inauguracja roku akademickiego w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie to dla uczniów klas akademicki przedsmak studenckiego życia. Zanim staną się studentami z prawdziwego zdarzenia, już teraz będą mogli, na niektóre zajęcia zamiast do liceum czy technikum, uczęszczać do uczelni wyższej.

Ponad 400 uczniów ze szkół średnich z Konina, Koła i Słupcy rozpoczyna naukę w ramach klas akademickich na konińskiej uczelni. Zdaniem rektora Akademii Nauk Stosowanych w Koninie, Artura Zimnego wielu z nich wróci na uczelnię już jako studenci.

W każdym semestrze, dla każdej klasy będą się odbywały przynajmniej trzy spotkania. Laboratoria, warsztaty dla kierunków finanse i rachunkowość, logistyka, dla kierunków technicznych, inżynierskich. Chodzi o to, żeby młodzież spojrzała jak wygląda proces kształcenia na studiach. Chcielibyśmy też, żeby młodzież zobaczyła potencjał naszej uczelni.

Dla uczniów zajęcia w murach uczelni to nie lada przeżycie. Wielu z nich nigdy wcześniej nie widziało konińskiej uczelni od środka. Teraz zobaczą jak wygląda studencka codzienność.

Myślę, że na pewno taką aurę wyżej po liceum co będzie. Wykładowcy przekażą nam coś więcej niż się nauczymy na naszych uzupełniających zajęciach dziennikarskich. Takie obejście też z wykładami. Jednak jesteśmy już po podstawówce i musimy zrobić taki przeskok w dorosłość i to nam pomoże.

powiedziała nam Oliwia Brodnicka, uczennica I LO w Koninie.

Przypomnijmy, Akademia Nauk Stosowanych w Koninie to największa uczelnia w Wielkopolsce Wschodniej, obecnie kształci studentów na dwudziestu kierunkach.