akcja żonkil

i

Autor: Emilia Czerniejewska

"Żonkil nadziei" dla konińskiego hospicjum

2023-03-22 21:12

Akcja charytatywna, mająca na celu zaangażowanie społeczności lokalnej – głównie młodzieży, w chęć niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym. Akcja oparta jest na współpracy z lokalnymi szkołami i parafiami.

Blisko 300 wolontariuszy z powiatu konińskiego i Konina, wspiera akcję charytatywną "żonkil nadziei". W najbliższą niedzielę przed kościołami w Ślesinie i w Skulsku będzie można wrzucić do puszki pieniądze i otrzymać żonkila, a przez to wesprzeć hospicjum im. św. Jana Pawła II w Koninie.

Potrzebujemy sprzęt dla oddziału hospicjum czyli urządzenie EKG do badania, potrzebujemy materace przeciwodleżynowe dla pacjentów i potrzebujemy wagę, taką najazdową, gdzie będzie można zważyć samo łóżko, bądź łóżko z pacjentem.

Powiedział nam Krzysztof Zieliński z konińskiego hospicjum i dodał, że tych potrzeb jest więcej, dlatego każda złotówka wrzucona do puszki jest ważna.

Zapraszamy do wspierania hospicjum, śmiało częstowania się żonkilami, żeby ten symbol w naszych domach też był. Jest potrzeba pomagania osobom najbardziej potrzebującym, przebywającym w takich obiektach. Dzięki takim akcjom, tak naprawdę, polepszamy jakość życia pacjentów.

2, 16 i 23 kwietnia to dni w które będzie można jeszcze wesprzeć konińskie hospicjum. Pod którymi kościołami będą rozdawane żonkile, te informacje znajdziecie na stronie internetowej konińskiego hospicjum.