Akademia

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Akademia Górnika Konin z ponad dwukrotnie większą liczbą młodych piłkarzy

2023-05-26 12:24

Promowanie i rozwijanie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży z regionu, poprzez budowanie odpowiednich warunków do nowoczesnego, kompleksowego i zindywidualizowanego szkolenia piłkarskiego z zachowaniem zasad fair-play. To założenia Akademii Górnika Konin. Po zwiększającej się liczbie podopiecznych, widać, że cel jest realizowany.

Z dziewięciu do szesnastu grup, w niespełna rok, powiększyła się rodzina Akademii Górnika Konin. Coraz większa liczba młodych piłkarzy chce szlifować swój talent i rozwijać umiejętności, w konińskiej drużynie.

Dzieci w Akademii cały czas bardzo mocno przybywa. Można powiedzieć, że w tej chwili jest dwukrotność, nawet ponad dwukrotność, tego co, gdzieś tam, rozpoczynaliśmy cały projekt jeżeli chodzi o Akademię w sierpniu. Więc rzeczywiście, widać, że popyt na to jest spory, w sensie takim, że dzieci w Koninie tego potrzebują, że potrzebują tego Górnika i tej biało-niebieskiej krwi.

Powiedział nam koordynator Akademii Górnika Konin Piotr Krzyżanowski i dodał, że trenerzy w Akademii są właśnie od tego, żeby stworzyć, wszystkim podopiecznym, jak najlepsze warunki do tego, żeby mogli oni realizować swoje plany i założenia.

My też uważam, wykonaliśmy krok milowy do przodu, jeżeli chodzi o każdy aspekt i to myślę, że to też pomału widać i myślę, że jesteśmy w tej chwili dobrym miejscem do tego, żeby przyjść, żeby się rozwijać i żeby spędzić miło czas. Mamy te grupy, tak naprawdę pod względem różnorakich i różnorodnych umiejętności, więc myślę, że każdy znajdzie miejsce dla siebie w naszych szeregach.

A szczegółowe informacje o tym jak można dołączyć do drużyny biało niebieskich znajdziecie w internecie.