koordynator Górnik Konin

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Akademia Górnika Konin rozwija skrzydła

2022-11-08 22:15

Nowi trenerzy, nowe założenia i plany na przyszłość, to wszystko co przyciąga do konińskiego klubu, który może pochwalić się długą historią. Nabór trwa cały rok. A młodych sportowców, którzy marzą o karierze w stylu Roberta Lewandowskiego przybywa.

Dwukrotnie, od sierpnia, wzrosła liczba młodych piłkarzy, którzy chcą kopać piłkę w Akademii Górnika Konin. Łącznie 240 chłopców i dziewczynek aktualnie trenuje w barwach biało - niebieskich.

Priorytetem jaki mamy jest promowanie, rozwijanie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, nie tylko z miasta Konina, ale również z regionu. Dawanie im możliwości i warunków do nowoczesnego kompleksowego szkolenia, które pozwoli im rozwijać się w optymalny sposób. Akademia Piłkarska w przeciągu trzech, czterech lat stanie się mocnym punktem na mapie piłkarskiej.

Powiedział koordynator w Akademii Górnika Konin, Piotr Krzyżanowski i dodał, że według nowych założeń Górnika, każdy zawodnik traktowany jest indywidualnie. Jeden trener przy grupie dwunastu zawodników, to pozwoli rozwinąć umiejętności każdego piłkarza.

My organizujemy jakby, takie otwarte nabory cały czas. Przez cały czas rok trwają takie otwarte nabory do zespołów. Dziecko może dołączyć w każdej chwili. Grup mamy bardzo dużo, bo w tej chwili jest grup jedenaście, trzynaście grających. Także, tak naprawdę jest ich sporo i tak jakby coraz więcej. Więc myślę, że dla każdego znajdzie się miejsce w biało-niebieskiej rodzinie Górnika.

Po więcej informacji o Akademii Górnika Konin możecie sięgnąć na stronę internetową, zdjęcia z codziennych treningów i meczy znajdziecie na profilu społecznościowym drużyny.