szkoła Górnicza w Koninie

i

Autor: Emilia Czerniejewska

„60-lecie dwa lata później” jubileuszowy koncert Orkiestry Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie

2022-11-29 23:15

Co prawda swój okrągły jubileusz mieli dwa lata temu, ale pandemia, nie pozwoliła na świętowanie. Jednak nie odpuścili i już w pierwszy dzień grudnia, na wielkiej scenie pokażą swoje umiejętności. Orkiestra Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych zaprasza tych, którzy chcą wspólnie z nimi, chcą uczcić ten ładny kawałek historii, napisany przez 62 lata.

„60-lecie dwa lata później” pod takim hasłem swój jubileusz będzie świętowała Orkiestra Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie. Miłośnicy orkiestr dętych będą mogli wziąć udział w prawdziwej uczcie muzycznej.

Bardzo serdecznie zapraszamy, pierwszego grudnia o godzinie siedemnastej w konińskim Oskardzie. Czeka na państwa 450 miejsc. Formuła otwarta, nie ma żadnych wejściówek, kto ma tylko ochotę i życzenie. Zagramy dla państwa z okazji naszych sześćdziesiątych urodzin.

Powiedział Robert Żurański kapelmistrz orkiestry i dodał, że przez te 62 lata orkiestra dawała koncerty w różnych zakątkach całej Polski, ale również poza jej granicami. Swoją obecnością zaznaczała także imprezy miejskie, a tym razem zagra w Oskardzie z wyjątkowym gościem.

Wystąpimy z panem Krzysztofem Respondkiem. Mam nadzieję, że będzie bardzo humorystycznie, bardzo wesoło i biesiadnie. Muzyka biesiadna, rozrywkowa. Pojawią się takie utwory jak: "Gdybym miał gitarę", "Szła dzieweczka do laseczka". Zagramy kilka standardów rozrywkowych, jazzowych.

Biorąc udział w wydarzeniu będzie można wesprzeć finansowo działalność orkiestry. Organizatorzy zachęcają do wrzucania datków, do specjalnie oznaczonych puszek.