prysznic

i

Autor: pexels

CZYSTY PRYSZNIC

Zapomnij o kamieniu na szybie prysznica. Ta mieszanka do sprzątania Cię zaskoczy

2024-02-29 15:30

Łazienka to miejsce w domu, które odwiedzamy równie często co kuchnię, dlatego warto dbać o jej porządek. Niestety największym utrudnieniem jest kamień, który osadza się w dużej mierze na kabinie prysznicowej pozostawiając na niej brud i zacieki. Jak się pozbyć kamienia spod prysznica? Okazuje się, że jest na to skuteczny sposób, który pozostawia prawdziwy błysk!

Jak pozbyć się kamienia spod prysznica? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje tysiące Polaków. Regularne sprzątanie to klucz do utrzymania pomieszczeń w doskonałej kondycji. Nie dość, że będzie czysto i schludnie, to jeszcze będziemy zapobiegać rozprzestrzenianiu się bakterii i grzybów. Dom to oaza spokoju, a zdecydowanie najwięcej czasu spędzamy nie tylko w kuchni i w salonie, ale także w łazience, gdzie również łatwo jest nabrudzić. Wypadające włosy ze szczotki podczas ich rozczesywania, osadzający się kurz na białych umywalkach i uporczywy kamień, który osadza się na bateriach i szybach w kabinie prysznicowej. Niestety nawet gdy dokładnie wyszorujemy ścianki i drzwi kabiny, po jednym prysznicu znowu widzimy zacieki i plamki z kamienia. Jak temu zapobiec? Okazuje się, że jest na to niezawodny sposób!

ZOBACZ TAKŻE: Twoja zmywarka nie domywa naczyń? Zrób tą jedną rzecz, a będziesz zadowolony z efektu!

Maks on air - Eurowizja, Orange Warsaw

Jak usunąć uporczywy kamień z prysznica?

Kamień na szybach prysznicowych potrafi być bardzo uciążliwy, dlatego nic dziwnego, że prawie każda pani domu nie znosi go szorować. Co zrobić, by dłużej cieszyć się czystą kabiną prysznicową, a nie tylko przez chwilę do pierwszej kąpieli? Jest na to sposób, a mianowicie mieszanka, którą zrobisz w domu sam. Do jej przygotowania potrzebujesz: płyn nabłyszczający do zmywarki, ocet i woda. Połącz wszystkie składniki 200ml ciepłej wody, 30ml nabłyszczacza i 30ml octu. Następnie przygotowaną mieszanką umyj szybę, spłucz wodą i przetrzyj do sucha. Po takim zabiegu szyba od kabiny prysznicowej będzie idealnie czysta, a proces osadzania się kamienia zostanie spowolniony.

Jaką panią domu jesteś?

Pytanie 1 z 10
Mają przyjść do Ciebie goście, kiedy i w jaki sposób zaczynasz przygotowania?