sen

i

Autor: pexels.com

problemy ze snem

Wypij to przed snem i śpij jak kamień! To koniec twoich problemów z zasypianiem

2024-03-19 10:23

Wiele osób zmaga się z bezsennością lub problemami z zasypianiem. Nic więc dziwnego, że sięgają po różne, nawet dziwne metody. Trend z TikToka mówi o tym, że ta mikstura to remedium na problemy ze snem. Wypicie tego przed położeniem się spać, ma zagwarantować głęboki i kamienny sen. O co chodzi?

Nie od dziś wiadomo, że TikTokowe treści to nie tylko rozrywka, ale również spory bagaż wiedzy i doświadczenia wielu osób. Tym razem pojawił się trend, który ma rozwiązać wszystkie problemy tych, którzy mają problemy z zasypianiem. Wystarczy wypić to przed snem i… śpisz jak kamień! Czy to w końcu idealny sposób na problem, który dotyczy przecież miliona osób?

Ponad 40 proc. Polaków ma problemy ze snem. 10 sposobów na lepszy sen

Mikstura na sen - wystarczy jedna szklanka

Alana Black to 25-letnia TikTokerka, która podzieliła się z fanami swoim niezawodnym sposobem na zasypianie. W swoich filmikach opowiada, jakie korzyści czerpie z picia soku wiśniowego, przed snem. Jej poczynaniom przyjrzała się również licencjonowana psycholożka Dr Shelby Harris, która specjalizuje się w medycynie snu. Jak podaje „poradnikzdrowie.pl” Dr Shelby uważa, że sok wiśniowy faktycznie może pomóc w problemach związanych ze snem. Wszystko za sprawą tego, że sok z wiśni zawiera melatoninę - hormon regulujący stres - która jest naturalnym czynnikiem w ludzkim organizmie, który przygotowuje nas do snu. Okazuje się, że picie soku wiśniowego przed snem, faktycznie może pomóc w problemach z zasypianiem. Dr Shelby wskazuje również na to, że sam sok nie jest w stanie uregulować ludzki sen. Dlatego istotną sprawą jest zwrócenie uwagi na tryb życia, higienę snu oraz odpowiedni relaks przed snem. Sok wiśniowy to jedynie doraźny sposób w walce z uporczywym zaśnięciem i nie sprawdzi się on w stanie przewlekłej bezsenności.

Ten jeden prosty trik pozwoli ci na wyspanie się za wszystkie czasy. Postaw to przy łóżku!

Poradnik Zdrowie: Zdrowo Odpytani, odc.6, bezsenność