budzik spanie

i

Autor: pexels.com

bezsenność

Ten jeden prosty trik pozwoli ci na wyspanie się za wszystkie czasy. Postaw to przy łóżku!

2024-01-16 10:33

Wiele osób zmaga się z bezsennością lub problemami z zasypianiem. Istnieje prosty trik, który rozwiąże wszystkie te problemy w mgnieniu oka. Jedyne czego potrzebujesz, to sól i cytryna.

Problemy dnia codziennego przyczyniają się do problemów z zasypianiem lub bezsennością. Sen jest ważny dla ludzkiego organizmu pod wieloma względami. W internecie roi się od trików i sposobów na bezsenność, a jednym z nich jest sól i cytryna. Ten prosty sposób zagwarantuje Ci przespaną noc i wypoczęcie o poranku.

Jesz to przed snem? To dlatego nie możesz spać! Oto lista produktów, które przyczyniają się do bezsenności

Sól i cytryna - sposób na bezsenność

Na samą myśl o cytrynie zbiera się ślina i specyficzna dla tego owocu mina. Okazuje się, że w połączeniu z solą - jest prostym sposobem na bezsenność. Cytryna wydziela charakterystyczny zapach, który działa na nasze ciało i umysł relaksująco i orzeźwiająco. Pozostawienie plasterków cytryny obok łóżka, zadziała na nasz organizm jak aromaterapia i pomoże przy zasypianiu.

Nowe odkrycie naukowców. Zaburzenia snu w wieku średnim mogą skutkować demencją na starość

Ten sposób znały już nasze babcie. Cytrynę kroiły w plasterki i posypywały je solą, by później cieszyć się przespaną nocą i rześkim porankiem. Aromat cytryny odstrasza również wszelkiego rodzaju owady, a więc to kolejny aspekt, który jest ważny do zrelaksowania się. Cytryna udrożnia również drogi oddechowe, więc osoby borykające się z katarem, mogą cieszyć się spokojną nocą. Sól i cytryna to doraźny sposób na polepszenie jakości snu, ale osoby, którym dokucza przewlekłe zmęczenie i problemy z bezsennością - powinny udać się z tym do lekarza.

Według magazynu "NoctisNoc", na bezsenność cierpi od 20 do 30 % populacji. Procent stanowi jedynie problem zdiagnozowanych osób, więc cierpiących na problemy ze snem jest znacznie więcej. Uznaje się, że współczesne problemy ze snem wynikają z nieprawidłowej higieny snu i niestosowanie się do ważnych zasad. Duży wpływ na jakość snu, ma również styl pracy. Najwięcej osób cierpiących na bezsenność: pracuje na nocnych zmianach, nadużywa kofeiny, napojów energetycznych oraz innych substancji pobudzających.

Budzisz się przed budzikiem? Zrezygnuj z tej jednej rzeczy!

Bezsenność - co zrobić, aby zasnąć?