dziecko

i

Autor: pixabay.com

Twoje dziecko ma złe oceny w szkole? Powodem może być pogarszająca się wada wzroku!

2022-10-07 16:16

Okazuje się, że złe oceny w szkole nie muszą być wynikiem lenistwa, lecz pogarszającego się wzroku! Powodem złych wyników w nauce może być postępująca wada, na przykład krótkowzroczność. Jakie są pierwsze oznaki? Co przyczynia się do takiego pogorszenia wzroku wśród dzieci w Polsce?

Spis treści

  1. Jak wyleczyć wadę wzroku?
  2. Wada wzroku powodem złych ocen w szkole

Wada wzroku u dziecka - jak ją rozpoznać? Jakie są wady wzroku i skąd się biorą? To najczęściej zadawane pytania, na które odpowiedzi poszukuje niejeden rodzic. Idąc ulicą można zauważyć, że coraz więcej osób nosi okulary korekcyjne. Dzieje się dlatego, że jedni od małego mają problemy ze wzrokiem, a drudzy nabyli wadę poprzez pracę przy ekranie komputera. Problem widoczny jest nie tylko na ulicach miast, ale także na szkolnych korytarzach. Dzieci coraz częściej mrużą oczy i skarżą się na bóle oczu i głowy. Właśnie to uważa się za pierwsze objawy, które świadczą o tym, że dana osoba ma problemy ze wzrokiem.

Jakie są wady wzroku? Do najpopularniejszych należy: krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm. Inne rozpowszechnione zaburzenia widzenia to prezbiopia (starczowzroczność), daltonizm i zez.

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Jak wyleczyć wadę wzroku?

Wiele osób zastanawia się, jak wyleczyć wadę wzroku? Po pierwsze należy udać się do okulisty w celu postawienia diagnozy. Na takiej wizycie zostaną przeprowadzone również badania komputerowe, a także dziecko będzie miało za zadanie przeczytać litery z tablicy zasłaniając raz prawe, a raz lewe oko. Następnie zostaną dobrane specjalne szkła, a później zostaje już czekać tylko na okulary, których należy używać. Inną metodą leczenia wady wzroku jest laserowa korekcja, która przywraca pełną ostrość widzenia.

Należy również pamiętać, że o oczy trzeba odpowiednio dbać. Długie spędzanie czasu przed ekranem komputera, telewizora i smartfona, może wadę wzroku tylko pogorszyć. To samo tyczy się czytania książek w ciemnym pomieszczeniu, ponieważ oczy bez odpowiedniego światła, szybciej się wtedy męczą.

Wada wzroku powodem złych ocen w szkole

Gorsze wyniki w nauce dzieci nie zawsze muszą oznaczać brak zapału lub lenistwo. Jak wynika z badań winowajcą może być postępująca wada wzroku! Dlaczego pogarszający się wzrok ma tak znaczący wpływ na wyniki dzieci w nauce? Która wada pojawia się u młodych najczęściej? Co przyczyniło się do takiego pogorszenia wzroku wśród dzieci w Polsce? Jaki wpływ na wzrok polskich dzieci miała pandemia? Jakie są pierwsze oznaki u dziecka, które mogą świadczyć o postępującej krótkowzroczności?

Jak leczyć krótkowzroczność i jak nowoczesna medycyna przychodzi z pomocą i komfortowym leczeniem takich wad? Tego dowiecie się z podcastu SuperZdrowi Kasi Żochowskiej do odsłuchania na poniżej na www.radiosupernova.pl oraz w zakładce podcasty.

Listen to "Wada wzroku powodem gorszych wyników w nauce dzieci? - wywiad z optometrystką Sylwią Kijewską." on Spreaker.