serce

i

Autor: pixabay.com

Serce jak dzwon, czyli jak dbać o serce przez cały rok? To warto wiedzieć!

2022-09-30 15:54

Serce jest jednym z najważniejszych narządów w naszym ciele. Nie dość, że działa jak centralna pompa doprowadzająca krew do całego organizmu, to w dodatku jego nieustanna praca zapewnia sprawne funkcjonowanie wszystkich tkanek, zaopatrując je w tlen oraz odprowadzając produkty przemiany materii. Jak dbać o serce przez cały rok? Jakie objawy mogą świadczyć o tym, że dzieje się coś złego? To warto wiedzieć!

Pod koniec września bliżej wsłuchujemy się w bicie naszego serca. To z okazji Światowego Dnia Serca! By przypomnieć jak ważne jest dbanie o ten narząd przez cały rok Stowarzyszenie EcoSerce ruszyło z kampanią "Za głosem serca". A o tym jak o nie dbać, jak leczyć i jak żyć po jego transplantacji usłyszycie w podcaście Kasi Żochowskiej SuperZdrowi w rozmowie z dr Aleksandrą Tomaszek z Narodowego Instytutu Kardiologii w Aninie. Z podcastu dowiecie się między innymi:

  • Jakie są główne przyczyny powstania niewydolności serca?
  • Jakie objawy mogą świadczyć o tym, że coś złego dzieje się z naszym sercem?
  • Dlaczego tak ważne jest byśmy mieli świadomość, czy nasza niewydolność ma podłoże genetyczne?
  • Jak można leczyć niewydolność serca?

Całą rozmowę usłyszycie w podcaście Kasi Żochowskiej SuperZdrowi. Do odsłuchania poniżej na radiosupernova.pl, a także w serwisie Spotify oraz w naszej mobilnej aplikacji.

Listen to "Serce jak dzwon! Dbaj o nie przez cały rok! [SuperZdrowi]" on Spreaker.

Kalkulator BMI

kobieta
mężczyzna
dziecko
BMI dziecka
Normy BMI stosujemy dla dorosłych.
Do sprawdzenia prawidłowej wagi (a także wzrostu i obwodu głowy) dzieci do lat 18 używane są siatki centylowe, określające czy dziecko rośnie proporcjonalnie do wieku.
Dzień chłopaka - Ewelina pyta i nie błądzi #2