kaloryfer

i

Autor: pixabay.com

Suche powietrze szkodzi! Dlaczego nie przesadzać z dogrzewaniem?

2022-12-14 16:13

Może przyprawić nas o ataki kaszlu, albo sprawić, że będziemy bardziej podatni na infekcje. Suche powietrze w naszych domach może mocno nadszarpnąć nasze zdrowie. Jaki poziom wilgotności otoczenia i temperatura jest dla nas najbardziej optymalna? Gościem Kasi Żochowskiej w podcaście SuperZdrowi jest doktor nauk medycznych Magdalena Cubała-Kucharska.

Suche powietrze w domu - co zrobić by je zniwelować? Dlaczego jest złe dla naszego zdrowia? Takie pytania zadaje sobie niejedna osoba. Ból gardła czy nocne ataki kaszlu nie zawsze mogą oznaczać, że złapało nas przeziębienie czy grypa. Powodem może być zbyt suche powietrze w naszym domu, który tak chętnie teraz dogrzewamy piecykami czy grzejnikami. Kiedy możemy mówić o suchym powietrzu w naszym domu i w jaki sposób mierzyć jego wilgotność - tłumaczy doktor nauk medycznych Magdalena Cubała-Kucharska w podcaście SuperZdrowi. Oprócz tego z rozmowy Katarzyny Żochowskiej z panią doktor dowiecie się:

  • dlaczego na zbyt suche powietrze w pierwszej kolejności reaguje nasza skóra,
  • dlaczego przez suche powietrze może pojawić się u nas kaszel,
  • czemu przez suche powietrze łatwiej możemy złapać infekcje,
  • jak domowymi sposobami nawilżyć powietrze oraz jak pomoże nam w tym mech chrobotek?

Jeżeli doprowadzimy do tego, że zbytnio przesuszymy powietrze, no to może dojść do wysuszenia nabłonka w górnych drogach oddechowych, do zalegania tych nieoczyszczonych do końca toksyn. Przede wszystkim możemy cierpieć na ataki kaszlu, zwłaszcza w nocy, kiedy śpimy. Takim bardzo typowym objawem związanym z suchym powietrzem jest krwawienie z nosa. Więcej ciekawostek na temat suchego powietrza dowiecie się z podcastu SuperZdrowi, do odsłuchania poniżej na www.radiosupernova.pl w zakładce podcasty.

Listen to "Nie przesadzajmy z dogrzewaniem - jak szkodzi nam suche powietrze?" on Spreaker.
Zaproś Mikołaja - Flyspot