pralka

i

Autor: canva

SPOSÓB NA PRANIE

Pozbądź się brzydkiego zapachu ubrań po praniu. Dzięki tej metodzie zapomnisz o ubraniach śmierdzących stęchlizną

2024-06-26 15:11

Wsypujesz dużo proszku do prania, wypełniasz przegródkę na płyn do płukania do pełna, a twoje pranie i tak śmierdzi stęchlizną? Z takim problemem mierzy się większość osób. Czym to jest spowodowane i co zrobić, by pranie po wyjęciu z pralki cały czas ładnie pachniało? Mamy na to niezawodny sposób!

Pranie śmierdzi po wyjęciu z pralki - jak temu zaradzić? Brzydki zapach z pralki jest powszechnym problemem z którym boryka się większość ludzi. Okazuje się, że przyczyną nieprzyjemnych zapachów nie musi być wcale stara pralka. Taki problem może dotknąć również "młode" urządzenia, które nie goszczą w naszych czterech ścianach zbyt długo. Jak temu zaradzić? Najczęściej gdy pranie po wyjęciu z pralki śmierdzi stęchlizną, może to wynikać z niezgodnej z wytycznymi producenta eksploatacji sprzętu, czyli stosowania zbyt dużych ilości detergentów lub prania ubrań w za niskiej temperaturze. To właśnie to jest głównym problemem niedopierania ubrań. Proszek do prania lub kapsułka zamiast się rozpuścić, osadzają się na dnie bębna pralki i wydzielają nieprzyjemną woń. Zapach stęchlizny z pralki może wynikać również z mocno zabrudzonego filtra oraz zanieczyszczonego gumowego kołnierza pralki i wbrew pozorom jego bębna. 

To dla niej uciekł sprzed ołtarza. Wiemy kim jest żona Tomasza Szczepanika

Jak pozbyć się smrodu z pralki?

Co zrobić gdy pranie śmierdzi stęchlizną? Jest na to niezawodny sposób. Po pierwsze po każdym praniu od razu otwieraj drzwiczki i wyciągaj mokre ubrania, a następnie daj pralce się "przewietrzyć". To samo możesz zrobić z szufladką na detergenty, o której czyszczeniu także należy pamiętać! Kolejnym krokiem jest także robienie pustego prania co jakiś czas, najlepiej na programie bawełna 90 °C. Innym sposobem na czyszczenie pralki domowymi sposobami jest:

  • mikstura z kwasku cytrynowego i sody oczyszczonej (wlewamy do szufladki i nastawiamy pralkę na najwyższą temperaturę)
  • czyszczenie sodą oczyszczona (do pojemnika na proszek do prania wsyp pół paczki sody i ustaw "pusty" cykl prania w wysokiej temperaturze)
  • mieszanka octu i ciepłej wody do wymycia gumy w pralce, bębna, drzwiczek i szufladki na detergenty.

Co dodać do prania żeby ubrania nie śmierdziały? Niezawodny jest ocet, który pozbędzie się brzydkiego zapachu, a tkaniny zrobią się miękkie. To domowy sposób, lecz jeśli się go obawiasz, zainwestuj w zapachowe perełki lub perfumy do prania. Niesamowicie popularne wśród kobiet stały się te z Biedronki, które mają różowe butelki. Mowa o produktach Eden Floral lub Delicate.

Jaką panią domu jesteś?

Pytanie 1 z 10
Mają przyjść do Ciebie goście, kiedy i w jaki sposób zaczynasz przygotowania?