kobieta, dziewczyna

i

Autor: pexels

WŁOSY

Patent na tłuste włosy. Te sposoby podbijają internet

2024-03-20 10:59

W ostatnim czasie można zaobserwować modę na tłuste włosy. Szczególnie widać to w trendach na TikToku, gdzie dziewczyny pokazują fryzury, które świetnie zakrywają ich nieświeże włosy. Choć lepiej nie dopuszczać się do tego stanu, w wyjątkowych sytuacjach można zastosować jeden z patentów.

Co zrobić gdy ma się tłuste włosy? Jest na to sposób. Przetłuszczone włosy są częstym problemem, z którym wielu z nas zmaga się na co dzień. Choć może to być frustrujące, warto zrozumieć przyczyny tego zjawiska, a następnie zastosować odpowiednią pielęgnację, która może pomóc w redukowaniu problemu. Wśród najczęstszych przyczyn nadmiernego przetłuszczania włosów znajdują się problemy hormonalne, źle dobrane kosmetyki, niewłaściwa dieta, choroby skóry głowy, a także niedokładne mycie włosów. Włosy przetłuszczają się i wyglądają nieestetycznie, a my czujemy się z nimi źle. Pewnie nie raz byłaś w takiej sytuacji, że szybko musiałaś wyjść, a Twoje włosy pozostawiały wiele do życzenia. Akurat skończył się suchy szampon (który wcale nie jest taki dobry dla naszej skóry głowy), a na umycie włosów nie masz już czasu. Z pomocą przychodzą patenty na tłuste włosy, a mianowicie fryzury, które zamaskują ten nieład.

eska2: Halina Frąckowiak kiedyś i dziś. Tak w młodości wyglądała słynna piosenkarka

Fryzury na tłuste włosy

Jaka jest najlepsza fryzura na tłuste włosy? Każde włosy pozbawione regularnego mycia lub gdy natrętnie je dotykamy i drapiemy głowę, stają się tłuste i nieestetyczne. Czasem zdarza się jednak, że tłusty blask pojawia się kilka godzin po umyciu, a my czujemy wówczas mocną frustrację. Jeśli spotka Cię taka sytuacja, możesz zastosować patent, który Polski pokochały na TikToku. Mowa o fryzurach na tłuste włosy, dzięki którym można odetchnąć z ulgą. Jaka fryzura na tłuste włosy? Oto propozycje:

  • kucyk upięty wysoko
  • kucyk upięty nisko z przylizaną grzywką do boku
  • kok na czubku głowy opleciony warkoczem
  • warkocze bokserskie
  • dobierany warkocz
  • kłos pleciony na bok
  • niski kok z przedziałkiem na środku głowy
  • fryzura mokra Włoszka z użyciem pianki

Do wykonania takich fryzur możemy użyć też żelu stylizującego lub pasty, która wygładzi nasze włosy. Jeśli jednak nie masz czasu na wystylizowanie swoich włosów, wybierz nakrycie głowy. Może to być kapelusz, czapka z daszkiem, beret lub chusta.