Kiedy nie ma czasu na trening. Jak spalić kalorie podczas codziennych czynności?

i

Autor: FreePik

ZDROWIE I FITNESS

Kiedy nie ma czasu na trening. Jak spalić kalorie podczas codziennych czynności?

2024-06-12 16:19

W codziennym pędzie i natłoku obowiązków często nie znajdujemy już przestrzeni na porządny trening. Martwisz się, że w twoim harmonogramie zajęć brakuje aktywności fizycznej? Nawet bez siłowni, biegania i sesji pilatesu możesz być fit i dbać o dobrą formę. Zamień codzienne czynności w ćwiczenia fizyczne, które pomogą spalić tłuszcz i wyrzeźbić mięśnie.

Zamień jazdę samochodem na spacer

W czasach gdy niemal każdy ma samochód, chodzenie stało się się rzadkością. To niepokojący trend, który pogłębia problem z otyłością i ryzyko groźnych chorób cywilizacyjnych. Jeżeli i ty spędzasz dużo czasu za kółkiem i sporadycznie pokonujesz drogę pieszo, czas to zmienić. Zamień samochód na spacer, zapomnij o podróży autem do pobliskich sklepów, a jeżeli masz przed sobą dłuższą trasę, zaparkuj w połowie drogi i resztę pokonaj na nogach. Zamiast spaceru możesz też wybrać rower - to zdrowy, ekologiczny transport i świetny trening ogólnorozwojowy!

Pokochaj schody

Mając do wyboru schody lub windę, często wybieramy to drugie. Podobnie jest podczas wychodzenia z metra instynktownie kierujemy się do schodów ruchomych. To duży błąd. Wchodzenie po schodach może zastąpić solidny trening nóg i pośladków. Im częściej wchodzimy po schodach, tym nasze dolne partie szybciej stają się silne i pięknie umięśnione. Nie wierzysz? Następnym razem koniecznie wypróbuj tradycyjne schody - poprawisz kondycję, spalisz kalorie i zapewnisz sobie dobry nastrój.

Rób aktywne przerwy podczas pracy

Codzienna praca nie musi oznaczać 8 godzin spędzonych przy biurku. Wykorzystaj przerwy na serię przysiadów, ćwiczeń rozciągających lub energicznych podskoków. Możesz też wyjść z biurowca i zrobić kilka szybkich okrążeń wokół budynku. Dzięki temu nie tylko rozruszasz mięśnie i zapewnisz sobie niezbędną porcję ruchu, ale także dotlenisz mózg.

Ćwicz mięśnie podczas wieczornego relaksu

Lubisz spędzać wieczory przed telewizorem? Połącz przyjemne z pożytecznym i oglądaj odcinki aktywnie. Świetnie sprawi się tu np. pilates. Ćwiczenia na podłodze pozwolą ci jednocześnie śledzić fabułę i rzeźbić mięśnie. Proste ćwiczenia nóg możesz też wykonywać podczas wieczornej lektury książki.

Jak widać, łączenie napiętego grafiku z aktywnym trybem życia to nic trudnego. Wykorzystaj te sztuczki i bądź w ruchu każdego dnia!

Przeczytaj też: 5 powodów, dla których kochamy hula-hop

W formie - Ćwiczenia na leżąco