sztuczne rzęsy

i

Autor: canva

SZTUCZNE RZĘSY

Jak myć sztuczne rzęsy? Praktyczne porady, które zastosujesz w domu

2024-01-15 15:48

W ostatnich latach przedłużanie rzęs stało się bardzo popularne. Na doczepienie sobie kępek, decyduje się wiele kobie, które robią to dla wygody lub dla upiększenia swojego oka. Czy wiesz jak należy prawidłowo pielęgnować i myć sztuczne rzęsy? Przychodzimy z pomocą.

Przedłużanie rzęs stało się bardzo popularne, a co za tym idzie, także wygodne. Zabieg ten preferują kobiety, które są zabiegane i na wszystko mają wyliczony czas. Gdy raz je zrobią i odzwyczają się od zwykłego szczotkowania tuszem, co miesiąc chodzą do stylistki na uzupełnianie. Choć nie jest to tania inwestycja, to z pewnością przynosi wiele korzyści. Mowa tu nie tylko o zaoszczędzonym czasie, ale także innych rysach twarzy, dzięki wyraźnym oczom. Co ciekawe, w tych czasach sztuczne rzęsy wcale nie wyglądają sztucznie i można zrobić je naprawdę naturalnie. Jednak czy wiesz czym najlepiej myć sztuczne rzęsy? Woda, płyn micelarny, a może specjalny płyn do mycia twarzy? Podpowiadamy jak myć sztuczne rzęsy, by cieszyć się nimi przez długi czas, a tym samym utrzymać kondycję naturalnych rzęs.

Co chcielibyście usłyszeć o sobie? | WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska

Jak myć sztuczne rzęsy? Ważne kroki w pielęgnacji

Czym myć sztuczne rzęsy? Udając się do salonu, kosmetyczna bądź stylistka z pewnością powie dokładnie w kilku krokach, jak dbać o rzęsy. W gąszczu informacji łatwo jednak o tym zapomnieć, dlatego nic dziwnego, że wiele pań poszukuje informacji na temat pielęgnacji sztucznych rzęs w internecie. Oto kilka ważnych porad, jak myć sztuczne rzęsy:

  • sztuczne rzęsy należy myć delikatnie i powoli, tak by ich nie wyrwać
  • po zabiegu przedłużania rzęs, należy stosować do demakijażu produkty na bazie wody
  • do mycia można stosować delikatną piankę lub rozmieszany z wodą płyn do higieny intymnej
  • sztuczne rzęsy najlepiej myć patyczkiem higienicznym lub cienkim pędzelkiem
  • sztuczne rzęsy należy myć regularnie i regularnie je rozczesywać
  • należy unikać płynów dwufazowych i płatków kosmetycznych
  • po oczyszczeniu rzęsy należy dokładnie wysuszyć - nie pocierać! Idealnie sprawdzi się lekki, chłodny nawiew z suszarki lub ręczniki papierowe
  • kiedy rzęsy będą suche, należy je rozczesać.

Czego nie wolno robić po przedłużeniu rzęs?

Zrobiłaś rzęsy i nie wiesz, na co możesz sobie pozwolić? Stylistki proponują by przez pierwsze 48 godzin po aplikacji sztucznych rzęs nie chodzić na basen, saunę ani zażywać gorących kąpieli. Wszystko ze względu na klej, który musi się utrwalić. Należy unikać pocierania, dotykania i rozczesywania rzęs, a także zrezygnować z niepożądanych zabiegów kosmetycznych na twarz i takie, które mogłyby okolice oczu. Stylistki mówią także, by w pierwszych dniach w miarę możliwości spać na plecach po to, by rzęsy nie ocierały się o poduszkę i nie powyginały się.