tulipany

i

Autor: canva.com

świeże kwiaty

Dodaję kilka kropli do wody, a moje kwiaty z marketu są świeże przez długi czas!

2024-04-03 12:17

Kwiaty są jednym z najpopularniejszych prezentów kupowanych przez panów dla swoich ukochanych. Niestety bukiety zakupione w marketach mogą sprawić pewne trudności, jeśli chodzi o utrzymanie ich świeżości. W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, jak cieszyć się pięknem kwiatów z marketu przez jak najdłuższy czas.

Co dodać do kwiatów ciętych żeby dłużej stały? Takie pytanie zadaje sobie każda kobieta, która w niedawnym czasie została obdarowana bukietem kwiatów, lub sama bez okazji je sobie kupiła. Niestety kwiaty mają to do siebie, że choć pięknie pachną i są zjawiskowe, szybko potrafią uschnąć. Dzieje się tak, ponieważ nie są świeżo zebrane i niestety nie przechowuje się ich w odpowiednich warunkach. Kwiaty cięte, które są w marketach, przywożone są często z zagranicy i stoją w sklepach, gdzie temperatura wcale nie jest taka niska. Co zrobić, aby kwiaty w wazonie dłużej stały? Regularna wymiana wody nie wystarczy.

ZOBACZ TAKŻE: Spanie z mokrymi włosami może ci mocno zaszkodzić! Sprawdź dlaczego tego nie robić

Jak często mówisz mamie, że ją kochasz? | WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska

Co zrobić żeby żywe kwiaty stały dłużej?

Jak przedłużyć trwałość kwiatów w wazonie? Jest na to kilka niezawodnych sposobów. Regularna wymiana wody jest ważna, ale tylko taką czynnością, nie przedłużymy żywotności naszego bukietu. Po zakupie kwiatów z marketu, zainwestuj chwilę w ich przygotowanie. W pierwszej kolejności przytnij końce łodyg pod kątem, aby zwiększyć powierzchnię chłonną. Usuń liście, które znajdą się pod wodą w wazonie, aby zapobiec rozkładowi bakterii i aby nie wypijały więcej wody. Nawadniaj swoje kwiaty regularnie, a do wody dosyp odżywkę, która dostarczy im niezbędnych składników odżywczych. Takie odżywki często dołączone są do kwiatów w markecie, ale można zakupić je też na sztuki w każdej kwiaciarni.

Życie ciętych kwiatów można przedłużyć także poprzez wsypanie do wody cukru. Wystarczy jedna łyżka cukru lub miodu, a nasze kwiaty będą stały dłużej. Tyczy się to nie tylko róż, ale także goździków, tulipanów i innych kwiatów ciętych. Wiele osób zastanawia się, co wsypać do wody żeby róże dłużej stały oprócz cukru. Okazuje się, że żywotność kwiatów zwiększa także dodanie do wody nie tylko cukru, ale również kilka kropli soku z cytryny lub octu. Do wody z ciętymi kwiatami można też dodać kwastek cytrynowy, odrobinę soli lub pół aspiryny.

Quiz o kwiatach. Trudne pytania, nie tylko dla ogrodników! Ciężko zdobyć 12 punktów!

Pytanie 1 z 12
Na zdjęciu widzisz kwiatka o nazwie:
Chaber