kościół

i

Autor: pixabay.com kościół

Zarządzanie parafią - nowy kierunek studiów. Tego będą się uczyć studenci!

2022-06-14 13:08

Kierunek studiów to zawsze ciężki orzech do zgryzienia dla przyszłych studentów, ale także dla tych, którzy chcą się dokształcać i kontynuować dalszą edukację. Teraz okazuje się, że w ofercie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pojawiła się nowość. Mowa o kierunku "Zarządzanie parafią". Co to za studia? Szczegóły znajdziesz poniżej.

Już w październiku rozpocznie się nowy rok akademicki 2022/2023. Dla wielu osób jest to stresujący moment, szczególnie dla tegorocznych maturzystów, którzy wskoczą na kolejny szczebel w swojej edukacji. Na rynku jest wiele uczelni, które oferują wachlarz kierunków i specjalizacji. Do tych najpopularniejszych należą między innymi kierunki takie jak: lekarski, prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne, pielęgniarstwo, finanse i rachunkowość, pedagogika, informatyka, czy też zarządzanie. Nie można również zapomnieć o studiach podyplomowych, które kierowane są dla osób w celu poszerzenia ich wiedzy lub zdobycia kolejnego fachu.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, zdobył w ostatnich dniach ogromny rozgłos. Wszystko przez pojawienie się nowej oferty, jaką jest kierunek studiów Zarządzanie parafią. Jak czytamy na stronie uczelni: 

Celem studiów jest przekazanie uczestnikom praktycznych umiejętności i wiedzy z zakresu zasad sprawnego oraz skutecznego zarządzania parafią. Uczestnicy, w trakcie studiów, zdobędą niezbędną wiedzę do podejmowania trafnych decyzji we wszystkich obszarach związanych z zarządzaniem parafią, ale także będą rozwijać swoje kompetencje miękkie niezbędne w sprawnym kierowaniu zespołami wewnątrz parafii, jak i w budowaniu trwałych relacji z otoczeniem biznesowych i administracyjnym.

1. urodziny Radia SuperNova Łódź

Zarządzanie parafią - co to za studia? [PROGRAM NAUCZANIA]

Zarządzanie parafią to nowość, która pojawiła się w ofercie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. To studia podyplomowe, które trwać będą łącznie dwa semestry, a studenci będą mogli nabyć nie tylko teoretyczną wiedzę, ale i praktyczną. Interaktywne wykłady, zajęcia warsztatowe, a także realizacja zadań projektowych - takie właśnie będą nowe studia na UE w Katowicach. Co ciekawe, ich program został podzielony aż na sześć modułów:

  1. Moduł: Organizacja i zarządzanie
  2. Moduł: Marketing
  3. Moduł: Ekonomia i finanse
  4. Moduł: Prawo
  5. Moduł: Wsparcie procesów zarządczych
  6. Moduł: Warsztaty z praktykami zarządzania

Boże Ciało 2022 - co symbolizują gałązki brzozy przy ołtarzach? To nie tylko tradycja!

Czego konkretnie studenci będą się uczyć na tym kierunku studiów? Z oferty uczelni wynika, że będzie to między innymi: planowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, kształtowanie inicjatyw lokalnych, ochrona danych osobowych, zarządzanie nieruchomościami, ale także kulturą i dziedzictwem kulturowym. Będzie też public relations, podstawy negocjacji, czy też rozwiązywanie konfliktów. Studia Zarządzanie parafią, skierowane są nie tylko do księży, którzy przygotowują się do pełnienia funkcji proboszcza lub już pełnią funkcję proboszcza w parafii, ale także dla:

  • członków rad parafialnych i rad ekonomicznych,
  • absolwentów studiów wyższych zainteresowanych tematyką zarządzania parafiami,
  • absolwentów, którzy chcą nabyć specjalistyczne kompetencje i umiejętności w tym obszarze.

Czesne w roku akademickim 2022/2023, za kierunek Zarządzanie parafią, wynosi 4000 zł (przy płatności w dwóch ratach).

Disco Polo w kościele na Pierwszej Komunii Świętej to nie żart! Nagranie hitem internetu

Quiz - jakie studia powinieneś wybrać?

Pytanie 1 z 7
Jaki był Twój ulubiony przedmiot w szkole?