Flaga Polski

i

Autor: pixabay.com Flaga Polski

Nowe święto państwowe już w czerwcu?! Czy będzie wtedy wolne?

2022-06-13 9:57

Nowe święto państwowe już w czerwcu? Okazuje się, że to bardzo możliwy scenariusz, a sam Prezydent Polski ma nadzieję, że ten dzień zostanie wkrótce ustanowiony. Co to za święto i kiedy dokładnie mielibyśmy je obchodzić? Czy będzie to dzień wolny od pracy i szkoły? Sprawdźcie szczegóły.

Dni wolne w 2022 roku - to fraza która dosyć często wyszukiwana jest przez użytkowników internetu. Powód? Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby mieć dnia wolnego. To czas na reset, odpoczynek, zebranie myśli, spędzenie czasu z bliskimi lub na celebrowanie obchodów związanych ze świętem państwowym. Teraz okazuje się, że w czerwcu może pojawić się nowa data w kalendarzu, ponieważ projekt trafił już do Sejmu. Mowa o Narodowym Dniu Powstań Śląskich. Ustanowienie tego dnia ma być zwieńczeniem obchodów powrotu Śląska do Rzeczypospolitej Polskiej, ale także elementem wpisującym się w finalizację obchodów stulecia odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Co ciekawe sam Prezydent Polski - Andrzej Duda ma nadzieję, że Narodowy Dzień Powstań Śląskich zostanie niedługo ustanowiony. Kiedy obchodzilibyśmy tę datę? Czy byłoby wtedy wolne?

Wiktor Dyduła - Szybkie Pytania

Narodowy Dzień Powstań Śląskich 2022 - DATA

Kiedy jest Narodowy Dzień Powstań Śląskich? Święto zostało ustanowione, dlatego na stałe zapisze się w kalendarzu dokładnie 20 czerwca. W 2022 roku będzie to środa.

ZOBACZ TAKŻE: Boże Ciało 2022 - DATA. Czy jest wtedy wolne od pracy i szkoły?

Narodowy Dzień Powstań Śląskich 2022 - WOLNE

Czy Narodowy Dzień Powstań Śląskich jest dniem wolnym? Niestety mamy złą wiadomość, ponieważ 22 czerwca nie jest dniem wolnym od pracy.

Historia i najważniejsze daty dla Polski. To powinna być BUŁKA Z MASŁEM!

Pytanie 1 z 17
Chrzest Polski miał miejsce w roku...