Disco Polo w kościele na Pierwszej Komunii Świętej

i

Autor: pixabay.com, tiktok.com/@cziksers Disco Polo w kościele na Pierwszej Komunii Świętej

Disco Polo w kościele na Pierwszej Komunii Świętej to nie żart! Nagranie hitem internetu

2022-05-12 9:34

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy moment w życiu dzieci, ponieważ po raz pierwszy przyjmą Eucharystię. Ze względu na okoliczności, msza ta ma bardzo uroczysty charakter. Czytane jest Słowo Boże, a także wykonywane są pieśni religijne. Jednak w tym roku pewna parafia postanowiła pójść z duchem czasu, a na mszy komunijnej pojawił się hit Zespołu Classic w wykonaniu dzieci. Nagranie stało się hitem internetu!

To właśnie ten czas, kiedy w Polsce na całego ruszył sezon Pierwszych Komunii Świętych. Dla wszystkich wiernych jest to wyjątkowy moment i piękna chwila, gdy dziecko po raz pierwszy przyjmuje do swojego serca Eucharystię. Jak wszyscy wiemy, ze względu na okoliczności msza komunijna ma bardzo uroczysty charakter. Nie dość, że kościół jest przepięknie przyozdobiony w białe dodatki i żywe kwiaty, to jeszcze dzieci dzielą się rolami. Niektórzy czytają Słowo Boże, śpiewają Psalm, a jeszcze inni recytują wierszyki, czytają modlitwę wiernych lub niosą do ołtarza dary.

Przebieg Komunii Świętej wiąże się także z pieśniami religijnymi. Najpopularniejszą piosenką, która pojawia się tego dnia w świątyniach jest Jeden Chleb. Teraz jednak okazuje się, że w jednej polskiej parafii, postanowiono pójść z duchem czasu. Na mszy rozbrzmiała piosenka disco polo, którą prosto spod ołtarza zaśpiewały dzieci.

Krystian Ochman przed Eurowizją 2022 - tylko w Radiu SuperNova

Disco Polo w kościele na Pierwszej Komunii Świętej

Jesteś dla mnie a ja dla Ciebie, najjaśniejszą gwiazdą na niebie. A gdy tylko w twe oczy patrze, wiem że będziesz ze mną na zawsze. Takimi słowami rozpoczyna się wideo, które w mgnieniu oka stało się hitem internetu! Znajomy tekst? Dla większości oczywiście, że tak! To refren piosenki, która jest polskim klasykiem i mówiąc krótko przebojem. Mowa o utworze Ja dla Ciebie Ty dla mnie, który w oryginale śpiewa Zespół Classic. Kawałek powstał w 2017 roku i znalazł się na płycie o takim samym tytule. Teraz jednak okazało się, że podczas Pierwszej Komunii Świętej piosenka zapisała się w harmonogramie mszy, a dzieci zaśpiewały ją prosto sprzed ołtarza. Nagranie w ekspresowym tempie obiegło internet.

- to żart ??? disco polo na komunii ???

- chyba dużo się zmieniło od czasów mojej komunii…

- co to jest za nowa moda o co tu chodzi ?

- nowoczesna komunia ???

Disco Polo na Komunii Świętej wywołało szum, gdyż jest to raczej niecodzienna sytuacja do której społeczeństwo w Polsce nie jest przygotowane. Powód?Podczas mszy świętych w naszym kraju pojawiają się liturgiczne pieśni, a dodatkowo słychać organy lub keyboard. Inaczej jest poza granicami Polski, na przykład w USA, gdzie wierni tańczą i śpiewają wielbiąc tym samym Boga. Choć disco polo wywołało szum, to znaleźli się również obrońcy zaistniałej sytuacji, którym występ dzieci przypadł do gustu:

- w czym problem jeśli wielbisz Boga to nie ważne w jaki sposób

- nie rozumiem oburzenia ludzi? w końcu coś innego, więc mega?

- super. trzeba po prostu dobrze zintegrować słowa

- i mi jako matce śpiewającego chłopca,bardzo się podobało...z tego co wiem w zeszłym roku śpiewali piosenkę Anny Jantar

- A ja jestem za . Byłam na tej komunię pięknie ???

- Pięknie,bravo, super. Gdyby tak śpiewali w kościołach ludzie z chęcią by chodzili. Piosenka której słowa też mogą być skierowane do Boga.Gratulacje❤️❤️❤

ZOBACZ TAKŻE: Mądre prezenty na komunię 2022. Jaki prezent podarować dziecku?

Jak widać ile osób, tyle opinii. Poniżej możecie zobaczyć nagranie z Pierwszej Komunii Świętej na której dzieci zaśpiewały piosenkę Zespołu Classic - Ja dla Ciebie Ty dla mnie. W sondzie poniżej koniecznie dajcie nam znać co o tym myślicie. Jesteśmy tego bardzo ciekawi!

Sonda
Hit Zespołu Classic na Pierwszej Komunii Świętej - co sądzisz?