kierowca, samochód

i

Autor: pixabay.com

Nie zarejestrujesz radia w samochodzie - możesz ponieść konsekwencje! Ile wynosi abonament?

2022-08-04 9:51

Abonament za radio w samochodzie to dla wielu osób absurd, a jednak! Okazuje się, że część kierowców, którzy go nie zarejestrują mogą ponieść konsekwencje. Dlaczego? Prawo nakłada na kierowców obowiązek rejestracji radioodbiornika lub telewizora, a także opłacania abonamentu przez jego właściciela i nie ma różnicy, czy urządzenie znajduje się w domu, czy też w samochodzie. Sprawdźcie szczegóły.

Abonament za radio w samochodzie? A jednak! W dzisiejszych czasach ciężko byłoby znaleźć samochód, który nie posiada radia. Znaczna większość aut posiada odbiornik, dzięki któremu można słuchać muzyki będąc w podróży, w tym Radia SuperNova na różnych częstotliwościach w Polsce. Co z opłatami? O co chodzi z rejestracją radia w samochodzie? Poczta Polska przypomina o opłacaniu abonamentu RTV przez jego właściciela i nie ma tu różnicy, czy urządzenie znajduje się w domu czy też w samochodzie. Jeśli jesteś osobą fizyczną i płacisz abonament RTV w ramach gospodarstwa domowego, możesz być spokojny. Gorzej będzie z przedsiębiorcami, instytucjami i podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą, którzy muszą zapłacić za każdy odbiornik radiowy i telewizyjny wchodzący w skład wyposażenia, nawet w aucie służbowym.

Biedronka szykuje Gang Bystrzaków! Od kiedy maskotki będą w sklepach?

SuperSport - Grupy na MŚ w Katarze

Abonament RTV za radio samochodowe - ile wynosi?

Ile wynosi abonament RTV za radio samochodowe? Koszt abonamentu wynosi:

  • za jeden miesiąc: 7,50 zł
  • za dwa miesiące: 14,60 zł
  • za trzy miesiące: 21,60 zł
  • za sześć miesięcy: 42,80 zł
  • za cały rok kalendarzowy: 81,00 zł

Warto również wiedzieć, że abonamentu RTV nie muszą płacić osoby powyżej 75 roku życia, obywatele ze znacznym stopniem niepełnosprawności, całkowicie niezdolne do pracy lub posiadające pierwszą grupę inwalidzką, wojskowi, inwalidzi wojenni, osoby represjonowane w czasie PRL oraz osoby pobierające emeryturę nieprzekraczającą połowy przeciętnej pensji.

Długoterminowa prognoza pogody na SIERPIEŃ 2022. Upały, tropikalne noce i burze powrócą!

Abonament RTV za radio samochodowe - kara

Kontrolerzy Poczty Polskiej sprawdzają czy Polacy płacą abonament za odbiornik radiowy w aucie służbowym. Ile wynosi kara za niezapłacenie takiego abonamentu? Okazuje się, że jest ona bardzo wysoka! Rok temu, czyli w 2021 kara za niepłacenie abonamentu RTV wynosiła 30-krotność miesięcznej opłaty oraz obowiązek uiszczenia zaległych składek.

Masz prawo jazdy? W tym quizie powinieneś uzyskać minumum 8 na 10 punktów!

Pytanie 1 z 1
Na chodniku nie mogą się zatrzymywać auta

Podwyżki, mandaty, inflacja mogą nadwyrężyć domowe finanse. Jak zabezpieczyć swój  budżet przed niespodziewanymi wydatkami? Posłuchaj naszych ekspertów w podcaście "Porachunki Osobiste".

Listen to "Jak przygotować swój budżet na nieregularne wydatki?" on Spreaker.