Mona Lisa

i

Autor: pixabay.com Mona Lisa

Mona Lisa zaatakowana... ciastem! Czy słynny obraz Leonarda da Vinci ucierpiał?

2022-06-01 11:08

Najbardziej znane i cenione dzieło sztuki na świecie to obraz Mona Lisy, który został ubezpieczony na kwotę 100 milionów dolarów. Jest niesamowicie cenny i chroniony, jednak niedawno w wyniku pewnego incydentu w paryskim Luwrze, został obrzucony ciastem. Co się stało? Czy obraz Mona Lisy ucierpiał? Sprawdźcie szczegóły.

Mona Lisa to obraz olejny namalowany na topolowej desce przez artystę włoskiego renesansu - Leonarda da Vinci w latach 1503–1507. Od 1797 roku aż do teraz znajduje się w paryskim Luwrze, pozostając własnością rządu Francji. Mona Lisa jest jednym z najsłynniejszych i najbardziej cenionych dzieł z czasów renesansu, którego wartość jest ogromna! Obraz został ubezpieczony na kwotę 100 milionów dolarów. W niedzielę 29 maja 2022 roku osoby przebywające w muzeum we francuskim Luwrze przeżyły szok! Mona Lisa została zaatakowana... tortem, wprawiając w osłupienie wszystkich pracowników muzeum jak i osób zwiedzających.

ZOBACZ TAKŻE: Zenek Martyniuk poprawił urodę. Król disco polo lśni na nowo!

Sonda
Mona Lisa - czy podoba Ci się ten obraz?

Mona Lisa - ciasto

Mona Lisa obrzucona ciastem. To wydarzyło się naprawdę! W poniedziałek 29 maja tego roku, do sali muzeum we francuskim Luwrze, miał wjechać mężczyzna na wózku inwalidzkim, który przebrał się za starszą kobietę. Z relacji świadków wynika, że w pewnym momencie mężczyzna wstał i w kierunku słynnego dzieła rzucił... tortem. Na szczęście dzieło sztuki Leonarda da Vinci nie ucierpiało, ponieważ schowane jest za pancerną szybą. Według wielu informacji, które pojawiają się w ostatnich dniach w sieci, wyprowadzony przez ochronę muzeum 36-letni mężczyzna, który rzucił ciastem, został zatrzymany i trafił do szpitala psychiatrycznego.

Wideo z tego niecodziennego zajścia, możecie zobaczyć poniżej.

Szybkie pytania - Gromee