Jan Nowicki nie żyje. Znany aktor miał 83 lata

i

Autor: AKPA Jan Nowicki nie żyje. Znany aktor miał 83 lata

Jan Nowicki nie żyje. Znany aktor miał 83 lata

2022-12-07 10:09

Media obiegła smutna informacja. Nie żyje znany i lubiany aktor Jan Nowicki. Co się stało? Jaka była przyczyna śmierci wybitnego aktora?

Jan Nowicki nie żyje. Niestety w środę obiegły media smutne informacje. W nocy 7 grudnia w swoim domu w Krzewencie koło Kowala odszedł od nas Jan Nowicki. Aktor miał 83 lata i na swoim koncie notował wiele filmowych sukcesów. Co się stało? Jaka była przyczyna śmierci? Na Facebooku burmistrz Kowala Eugeniusz Gołembiewski napisał:

- odszedł nagle bliski memu sercu, Honorowy Obywatel Miasta Kowala, nasz wybitny rodak Jan Nowicki - wielki aktor i pisarz, wspaniały Człowiek. Wielka, niepowetowana strata..

Rodzinie składamy głębokie wyrazy współczucia.

Jan Nowicki - kim był?

Jan Nowicki to polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser teatralny, pedagog, felietonista, pisarz i poeta. Zagrał niemal 200 ról w teatrze telewizji i w filmach. Widzowie najbardziej mogą kojarzyć go z produkcji takich jak: Niepochowany, Magnat, Spirala i Sanatorium pod Klepsydrą. Jedną z najważniejszych ról w jego karierze to ta, którą zagrał w filmie "Wielki Szu" Sylwestra Chęcińskiego. Warto również wiedzieć, że Jan Nowicki urodził się 5 listopada 1939 w Kowalu. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Tam też wykładał, a w latach 1973-74 był prodziekanem Wydziału Aktorskiego.

W 1964 roku aktor zadebiutował w spektaklu "Zaproszenie do zamku" Jeana Anouilha, na deskach krakowskiego Starego Teatru w Krakowie. Grał tam przez blisko 30 lat i co ciekawe, był jednym z ulubionych aktorów teatralnych Andrzeja Wajdy. Co ciekawe, w ostatnich latach Jan Nowicki pojawił się w kilku popularnych produkcjach, takich jak: Fenomen, Sztos 2, czy Pokaż kotku, co masz w środku. Jego postać można było zobaczyć także serialach takich jak Egzamin z życia, Magda M. oraz Apetyt na miłość.