Jakie będzie lato 2022 w Polsce? Afrykański UPAŁ jakiego jeszcze nie było!

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Jakie będzie lato 2022 w Polsce? Afrykański UPAŁ jakiego jeszcze nie było!

Jakie będzie lato 2022 w Polsce? Afrykański UPAŁ jakiego jeszcze nie było!

2022-05-11 13:46

Jakie będzie lato 2022 w Polsce? Wiele osób zadaje te pytanie, bo chce zaplanować urlop w najlepszym możliwym pogodowo terminie. Czerwiec, lipiec, a może sierpień? Zdaniem ekspertów pogodowych zbliżające się lato będzie bardzo gorące. Poznajcie szczegóły i najnowsze przewidywania już teraz.

Spis treści

  1. Jakie będzie lato 2022 w Polsce? Afrykański upał
  2. Lato w Polsce 2022 - kiedy i gdzie najcieplej?

Jakie będzie lato 2022 w Polsce? Czy lato 2022 w Polsce będzie bardziej upalne niż miało to miejsce w poprzednim roku? Jaka pogoda w lato 2022? Wiele pytań zadawanych w różny sposób odnośnie pogody lato 2022, a odpowiedzi są jednoznaczne. Afrykański upał mocno da się we znaki. Nic dziwnego, że internautów interesują najnowsze przewidywania meteorologów. Zima zbliża się ku końcowi, roślinność budzi się do życia, a krajobrazy są coraz bardziej kolorowe. Już w drugiej połowie lutego 2022 odczuliśmy pierwszy powiew wiosny z temperaturą przekraczająca 10 stopni Celsjusza. Na długotrwałe ocieplenie można liczyć dopiero od 10 marca. Od tego momentu z każdym kolejnym dniem będzie robić się coraz cieplej aż w końcu dojdziemy do afrykańskich upałów. Jak zapowiadają meteorolodzy rosnące temperatury mają wpływ na huragany i mocne burze. Tych w 2022 roku ma być bardzo dużo. Już w czerwcu miesięczna suma opadów atmosferycznych ma kształtować się powyżej normy wieloletniej. 

Pierwszy dzień wiosny 2022 - kiedy wypada astronomiczna i kalendarzowa wiosna?

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy
Sonda
Czy czekasz na upalne lato?

Jakie będzie lato 2022 w Polsce? Afrykański upał

Burza Arwena, sztorm Barra, sztorm Malik i Sztorm Corrie, orkan Dudley, w ostatnich tygodniach każda z tych burz pozostawiła po sobie ślady zniszczenia. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że coraz częściej w Europie środkowej będą obserwowane zjawiska, jakich do tej pory nie było. Co za tym idzie na Starym Kontynencie uderzenie ciepła jest coraz mocniejsze. Nadchodzące upały w Europie centralnej zwiastować ma również aktualnie panująca susza w Hiszpanii i Portugalii, przez co uprawy są wyniszczone. Tamtejsi rolnicy najbardziej narzekają na problemy z rośnięciem oliwek, orzechów, winogrona i zbóż. Od lipca 2022 w Polsce można spodziewać się temperatury dużo wyższych niż miało to miejsce rok temu. Przypomnijmy, że w poprzednie lato wielokrotnie wydawane były Alerty RCB przestrzegające przed mocno rażącym słońcem. Doskonale pamiętamy, jak w niektórych państwach Starego Kontynentu miały miejsce wzrosty temperatur sięgające nawet 40 stopni Celsjusza. Wstępne raporty temperaturowe pokazywały, że chociażby w Moskwie było 35 stopni Celsjusza, co oznaczało pobicie dotychczasowego, 120-letniego rekordu temperatury w stolicy Rosji. 

Kiedy wakacje 2022? Ile zostało do końca roku szkolnego?

Eksperci alarmują również, że przez spaliny i większe zapotrzebowanie na energię mamy do czynienia z globalnym ociepleniem. Specjaliści jednocześnie nie mają wątpliwości, że jeśli zaczniemy mocniej reagować na zmiany klimatu, w najbliższych latach będziemy doświadczać częstszych i bardziej intensywnych fal upałów.

Lato w Polsce 2022 - kiedy i gdzie najcieplej?

Lato w Polsce 2022 będzie upalne i na dobrą sprawę wysoką temperaturę najbardziej odczujemy w lipcu. Wtedy na termometrach nawet 40 stopni Celsjusza w cieniu. Aktualnie jednak ciężko jest określić ile dokładnie będzie stopni i gdzie mogą paść rekordy temperatur. Prognozy długoterminowe zawsze nie są do końca wiarygodne i trzeba podchodzić do nich z dużym dystansem. Początek astronomicznego lata wypada we wtorek, 21 czerwca. 

Źródło: Jakie będzie lato 2022 w Polsce? Afrykański UPAŁ jakiego jeszcze nie było!