Hanna Gronkiewicz-Waltz

i

Autor: AKPA Hanna Gronkiewicz-Waltz

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zasługuje na honorowe obywatelstwo Warszawy. Mocna wymiana zdań w Super Ring

2022-06-22 14:08

Była prezydent stolicy została ostatnio honorowym obywatelem miasta. Nie wszystkim się to podoba. Radny niezrzeszony Marek Szolc twierdzi, że takie wyróżnienie to policzek dla ofiar dzikiej reprywatyzacji w stolicy. Dzięki niej jesteśmy centrum tej części Europy - odpowiada Paweł Lech z PO.

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zasługuje na honorowe obywatelstwo Warszawy, grzmi opozycja. Jeżeli nie ona to kto? Pyta radny PO. Mocna wymiana zdań w programie Super Ring. Hanna Gronkiewicz-Waltz została została wyróżniona na czerwcowej sesji rady miasta. Jej kandydatura była głosowana razem z kandydaturą Witalija Kliczki. To oburzyło część radnych, którzy chcieli zagłosować za uhonorowaniem mera Kijowa, ale byli przeciwni kandydaturze byłej prezydent stolicy. Skończyło się tym, że część radnych zbojkotowała to głosowanie. 

Jak mówił w programie Super Ring radny niezrzeszony Marek Szolc, prezydentura Hanny Gronkiewicz-Waltz była prezydenturą kontrowersyjną. “To jest prezydentura afery reprywatyzacyjnej” - grzmiał radny Szolc i jak dodał “była prezydent stolicy ponosi moralną i polityczną odpowiedzialność za to, co działo się w kontekście reprywatyzacji”

Zupełnie innego zdania jest radny Platformy Obywatelskiej Paweł Lech. Jak pytał “jeśli nie Hanna Gronkiewicz-Waltz to kto miałby ten tytuł otrzymać?”. Radny wyliczał też sukcesy Hanny Gronkiewicz-Waltz. “Mieszkańcy i eksperci widzą jakie zmiany zaszły w naszym mieście (...) to dziś jest metropolia i centrum tej części Europy”

Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna zrzec się honorowego obywatelstwa Warszawy?