Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - odpowiedzi, arkusz CKE, zadania. Co było na testach?

2022-05-25 13:04

Środa 25 maja to drugi dzień egzaminów uczniów z ósmych klas. Tym razem czeka na nich jeden z trudniejszych przedmiotów, a mianowicie matematyka. Czy tegoroczny arkusz był trudny? Jakie są rozwiązania zadań? Najważniejsze informacje na temat egzaminu ósmoklasisty z matematyki, znajdziecie w tym artykule.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2022 - to drugi przedmiot z którym muszą zmierzyć się uczniowie w środowy poranek 25 maja. Matematyka potocznie zwana też królową nauk, jest niesamowicie stresująca dla wielu osób. Powodem najprawdopodobniej są obliczenia, styczność z liczbami i przeróżnymi wzorami. W tym roku do egzaminu ósmoklasisty podeszło ponad 502 600 uczniów z prawie 12 600 szkół. Oprócz tego, jak podaje CKE, do testów podeszło także około 7 150 uczniów, którzy są obywatelami Ukrainy. Gdzie szukać tegorocznych arkuszy z matematyki? Jakie są rozwiązania zadań otwartych i zamkniętych?

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka najłatwiejsza od lat? Czy będzie wysoka zdawalność?

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?

Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - ODPOWIEDZI

Jakie są odpowiedzi i rozwiązania do zadań z matematyki? Gdzie ich szukać? Po wyjściu z sali egzaminacyjnej, uczniowie mogą skonsultować swoje wyniki z nauczycielem. Oficjalne rozwiązania pojawią się na stronie CKE dopiero za jakiś czas.

AKTUALIZACJA 25.05.2022 GODZ. 11:14

Egzamin ósmoklasisty z matematyki dobiegł końca. Z relacji uczniów wynika, że w zadaniach zamkniętych zaznaczali same odpowiedzi B i C, natomiast w zadaniu drugim typu Prawda/Fałsz zdający najczęściej zaznaczali dwa razy prawdę. Z ich relacji wynika również iż w zadaniu o tym, które jest najmniejsze: -3,-1,0,1,3 - większość uczniów twierdzi zgodnie, że zaznaczało odpowiedź "0". To jednak nie koniec. Pojawiło się też zadanie z Lidką i Igorem, gdzie najczęściej podawaną przez ósmoklasistów odpowiedzią jest liczba 19,5. Z ich relacji na Twitterze wynika także, że w zadaniu numer 5 najczęściej uczniowie wybierali odpowiedź "C", natomiast w zadaniu z graniastosłupem wiele osób twierdzi, że objętość powinna wyjść 6400 cm3.

Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - arkusz CKE

Arkusz z matematyki to coś, co szuka wiele osób - nie tylko uczniów, ale także rodziców, którzy są ciekawi z jakimi zadaniami zmierzyły się ich dzieci. Tegoroczne arkusze będą dostępne na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w środę 25 maja o godzinie 13. Gdy pojawią się w sieci, udostępnimy Wam je w tym miejscu, byście mogli jak najszybciej zobaczyć tegoroczne zadania. Poniżej znajdziecie pierwsze reakcje uczniów dotyczące testów z matematyki.

AKTUALIZACJA 25.05.2022 godz. 13:04

Arkusze są już dostępne. Znajdziecie je na oficjalnej stronie CKE, a także w naszym artykule w specjalnej galerii na samej górze.

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022 - lektura zaskoczeniem. Szykują się najgorsze wyniki testów?

Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - ZADANIA

Jakie zadania pojawiły się na egzaminie ósmoklasisty z matematyki? Uczniowie otwierają swoje arkusze równo o godzinie 9:00 i będą mieli aż 100 minut na rozwiązanie zadań. O tym co pojawiło się w ich treści, poinformujemy Was niebawem - dlatego śledźcie nas uważnie. Po zakończonych testach z pewnością młodzież podzieli się odczuciami w internecie, a poniżej umieścimy Wam ich reakcje!

[AKTUALIZACJA 25.05.2022]

Pierwsi uczniowie wychodzą z sal egzaminacyjnych. Z ich reakcji wynika, że tegoroczny egzamin z matematyki był prosty. Poniżej znajdziecie reakcje uczniów.

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022 - kiedy i gdzie sprawdzić WYNIKI? Kiedy będą wyniki testów?

Szybkie pytania - Gromee