deszcz

i

Autor: canva.com

Drastyczna zmiana pogody w Polsce. Szykuje się "deszczowa jesień" i silny wiatr!

2022-05-27 8:04

Nadchodzi drastyczna zmiana pogody. Zamiast wiosny, przepełnionej letnimi promieniami słońca, będziemy mieli prawdziwą, jesienną aurę. Czeka nas deszcz, pochmurne i chłodniejsze dni, a także silny wiatr, którego porywy mogą przekraczać nawet 85 km/h.Gdzie i kiedy będzie wiało w Polsce najmocniej? Kiedy w końcu będzie ciepło? Szczegółową prognozę pogody na najbliższe dni, znajdziecie poniżej.

Kiedy będzie ciepło? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób i nie ma się co dziwić, pogoda w ostatnim czasie naprawdę płata figle. Zamiast delektować się słońcem i pierwszymi podmuchami lata, jesteśmy świadkami ciągłych skoków pogodowych. Raz faktycznie jest ciepło, drugiego dnia niestety pada deszcz, a czasami nawet dzień wydaje się niczym wieczór, ponieważ przez zachmurzenie jest szaro, buro i ponuro. Choć Dzień Matki 2022, który wypada w czwartek 26 maja w całej Polsce będzie raczej pogodny, to czeka nas drastyczna zmiana pogody! Czwartek będzie ostatnim dniem z większą dawką promieni słońca, natomiast od piątku 27 maja będziemy musieli zaopatrzyć się w cieplejsze ubrania, a także parasole.

ZOBACZ TAKŻE: Boże Ciało 2022 - DATA. Czy jest wtedy wolne od pracy i szkoły?

Typowe teksty każdej mamy - czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 9
Gdy pytasz mamy "Za ile obiad?", to ona odpowiada:

Prognoza pogody na koniec maja 2022

Jaka będzie pogoda pod koniec maja 2022? Okazuje się, że czeka nas drastyczna zmiana pogody, ponieważ do Polski zbliża się strefa niżu, która przyniesie opady deszczu, a także silny wiatr. Czwartek 26 maja będzie ostatnim ciepłym dniem, dlatego warto wykorzystać go na całego! Następnego dnia, w piątek 27 maja padać będzie w całym kraju, jednak największych opadów powinniśmy spodziewać się w centrum, jak i na północnym wschodzie kraju. Co przyniesie nam weekend 28-29 maja? W kolejnych dniach deszcz będzie dawał o sobie znać głównie na północy Polski, natomiast w niedzielę nawet na północnym wschodzie. Od przyszłego tygodnia (tj. 30.05) nie powinniśmy spodziewać się gwałtownych zmian pogody. Temperatura podniesie się lekko w górę, jednak należy mieć na uwadze, że w niektórych częściach Polski mogą pojawić się przelotne opady deszczu.

ZOBACZ TAKŻE: Myjesz w ten sposób truskawki? Popełniasz ogromny błąd!

Jaka będzie temperatura pod koniec maja 2022? Niestety w piątek 27 maja w całej Polsce będzie dosyć chłodno. Przewidywane są również porywy wiatru nawet do 85km/h. Spokojnie, wraz z przyjściem nowego tygodnia, pogoda zacznie się poprawiać. Poniżej przedstawiamy temperaturę powietrza, którą odczujemy w naszym kraju między 27 a 31 maja:

  • temperatura w Warszawie będzie wahać się od 16-20 st. Celsjusza
  • temperatura w Krakowie będzie wahać się od 16-22 st. Celsjusza
  • temperatura w Poznaniu będzie wahać się od 15-20 st. Celsjusza
  • temperatura w Lublinie będzie wahać się od 15-22 st. Celsjusza
  • temperatura w Wrocławiu będzie wahać się od 16-22 st. Celsjusza
  • temperatura w Sopocie będzie wahać się od 12-16 st. Celsjusza
  • temperatura w Zielonej Górze będzie wahać się od 15-20 st. Celsjusza
  • temperatura w Szczecinie będzie wahać się od 15-19 st. Celsjusza

SuperZdrowi: Pogoda dla alergików: co uczula, jak się zabezpieczyć itp.:

Listen to "Alergiczne ABC - co w tej chwili nas uczula? Rozmowa dr Piotrem Rapiejko" on Spreaker.
Szybkie pytania - Gromee