Kalush Orchestra - Stefania

i

Autor: Maxim Fesenko / eurovision.tv Maxim Fesenko

Zwycięzca Eurowizji zagra we Wrocławiu! Kiedy koncert zespołu Kalush?

2022-05-16 12:16

Ukraiński zespół Kalush Orchestra, który piosenką „Stefania” wygrał konkurs Eurowizji 2022, ma w wakacje zaplanowany koncert we Wrocławiu. Oprócz zwycięskiego utworu będzie można usłyszeć także inne brzmienia rapu połączonego z ukraińskim folkiem. Gdzie wystąpi Kalush i kiedy dokładnie?

W tegorocznym 66. konkursie Eurowizji wystartowało łącznie 25 artystów. Zwycięzcą okazał się być zespól Kalush z piosenką "Stefania", który reprezentował Ukrainę. Łącznie muzycy zdobyli 631 punktów. Tuż za nimi na podium znalazła się Wielka Brytania i Hiszpania. Reprezentant Polski Krystian Ochman z utworem "River" uplasował się w połowie zestawienia - na 12. lokacie.

Konkurs Eurowizji wzbudza różne emocje: niektórzy twierdzą, że wiele utworów jest "kiczem". Inni uważają, że wydarzenie to od dłuższego czasu ma zabarwienie polityczne. Jednak niewątpliwym jest, że występy artystów z całej Europy wciąż przyciągają rzesze widzów przed telewizory, a wiele piosenek zostaje z nimi na dłużej.

Kalush Orhestra (wcześniej Kalush) to hip-hopowy zespół z Ukrainy, który w swojej muzyce łączy rap i brzmienia folku. Używa do tego instrumentów ludowych. Liderem grupy jest Oleh Psiuk, pochodzący z ukraińskiego miasta Kałusz.

Piosenka „Stefania” jest opowieścią o dobrych wspomnieniach związanych z matką wokalisty zespołu. Nabrała nowego i dużego znaczenia po rozpoczęciu wojny w Ukrainie.

Koncert grupy Kalush we Wrocławiu. Gdzie i kiedy?

Koncert początkowo miał się odbyć już w kwietniu, jednak został przełożony. Muzycy ostatecznie zagrają 2 lipca w Centrum Koncertowym A2 o godz. 18:00. Koszt biletu to 89 zł. Kalush zagra również w takich miastach jak:

  • Poznań - SkwerPlay - 30 czerwca 2022,
  • Kraków - Klub Kwadrat - 1 lipca 2022,
  • Warszawa - Letnia Scena Progresji - 3 lipca 2022

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zwycięzca Eurowizji zagra we Wrocławiu! Kiedy koncert zespołu Kalush?